banner864

Çarşı davasında çok önemli gelişme! 02 Nisan 2015, 12:14

Haziran eylemleri nedeniyle Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerine açılan davanın seyrini değiştirecek açıklamalar geldi. Bugün görülen duruşmada müşteki 4 polis, sanıklardan şikayetçi olmadı. Tanık polisler de ev aramalarında ele geçirilen malzemenin bomba düzeneği olmadığını söyledi
Haziran eylemleri nedeniyle Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerine açılan davanın duruşması görüldü. 35 taraftarın yargılandığı davada önemli açıklamalar geldi.

Davada 4 polis müşteki konumunaydı. Polis memurları, olayda herhangi bir zarar görmediklerini söyledi. Çarşı Grubu'yla herhangi bir sorunlarının bulunmadığını vurgulayan polisler, davaya katılmak istemediklerini ve şikayetçi olmadıklarını belirtti.

İddianamede, taraftarların evlerinde bomba düzeneği bulunduğu öne sürülüyordu. Ev aramalarına katılan polisler de duruşmada dinlendi. Polisler, evde bulunan pet şişe ve içindeki maddenin bomba düzeneği olmadığını belirtti.

İlk duruşmada ifadeleri alınmayan 8 taraftarın ifadeleri de bu duruşmada alındı. İfade veren taraftarlardan Ayhan Güner, 'Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ni basma ve 'darbecilik' iddialarını net bir dille yalanladı. Polisin kendilerinden aracılık yapmalarını istediğini ve bu doğrultuda grubu Beşiktaş'a doğru yönlendirdiğini söyledi.

Bu dava ile Çarşı'nın itibarsızlaştırıldığını ifade eden Güner, "Gezi rönesanstır, Çarşı da Michelangelo'sudur" dedi.

Duruşma 26 Haziran'a ertelendi.

Yorum Gönder