Çavuşoğlu: Ermeni meselesinde bile Türkiye'nin aleyhine çalışıyor 12 Ocak 2015, 12:32

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'da market basan saldırganların Türkiye üzerinden Suriye'ye giriş-çıkış yaptığı iddialarıyla ilgili konuştu. Çavuşoğlu, "Süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly'nin eşi Hayat Boumedienne'nin 2 Ocak'ta Madrid üzerinden Türkiye'ye geldiğini, Kadıköy'de bir otelde kaldığını ve 8 Ocak'ta Suriye'ye geçtiğinin tespit edildiğini" belirtti.

Bakan Çavuşoğlu: ''Paralel Yapı, Türkiye'yi... paylaşan: ulusalkanal
Fransa'da market saldırısını gerçekleştiren Amedy Coulibaly'nin eşi Hayat Boumedienne 2 Ocak'ta Türkiye'ye geldi, 8 Ocak'ta da Suriye'ye geçti.

Açıklamayı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı. Konuyla ilgili Anadolu Ajansı'na değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu basında yer alan iddiaları doğruladı.

Çavuşoğlu, "Amedy Coulibaly'nin eşi Hayat Boumedienne 2 Ocak'ta Madrid üzerinden Türkiye'ye geldi. Kadıköy'de bir otelde kaldı. 8 Ocak'ta da Suriye'ye geçti. Bu bilgiler elde edilir edilmez, henüz Fransa makamları sormadan bunları kendilerine ilettik" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Ermeni soykırımı yalanıyla iglili de konuştu. "Paralel yapı Ermeni meselesinde bile Türkiye'nin aleyhine çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar