banner864

Çavuşoğlu'ndan Ricciardone'ye imalı yanıt 17 Ocak 2015, 18:15

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin "Hizmet hareketini vahşi teröristler olarak görmüyoruz" sözlerine yanıt Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu, "ABD ile iyi ilişkiler içinde olabilir ama Türkiye'de hukuk dışına çıkıp çıkmadıklarına mahkeme karar verir" dedi.

Çavuşoğlu'ndan Ricciardone'ye imalı yanıt paylaşan: ulusalkanal
Dışilişkiler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin "Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, Hizmet hareketini vahşi teröristler olarak görmemektedir. Nokta" sözlerine yanıt verdi. Çavuşoğlu, "ABD ile iyi ilişkiler içinde olabilir ama Türkiye'de hukuk dışına çıkıp çıkmadıklarına mahkeme karar verir" dedi. 

Ulusal Kanal Ankara Haber Müdürü Osman Erbil Çavuşoğlu'na Ricciardone'nin sözlerini hatırlattı.Çavuşoğlu da Ricciardone'ye imalı bir üslupla yanıt verdi. Çavuşoğlu, "ABD ile iyi ilişkiler içinde olabilirler ama Türkiye'de hukuk dışına çıkıp çıkmadıklarına mahkeme karar verir, Türk mahkemeleri karar verir. Hukuki bir süreçtir ve dolayısıyla eski bir büyükelçi karar veremez. Fakat ABD ile ilişkilerinin iyi olup olmadığını ABD'nin eski bir büyükelçisi olarak en iyi o bilir, bizden daha iyi bilir." dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar