banner864

Cem tv'ye 9 gün yayın durdurma cezası 05 Mart 2014, 14:06

Yüksek Seçim Kurulu, Cem TV’ye seçim anketilerini ekrandan verdiği gerekçesiyle hiçbir uyarı yapmadan yayın durdurma cezası verdi. Kanalın, sabah programı Uyan Türkiye'ye dört, Ana Haberine de beş günlük verilen ceza dün RTÜK tarafından tebliğ edildi. Aynı yayını yapan Beyaz TV ise sadece uyarıldı.
 Yüksek Seçim Kurulu tarafından Cihan Veri Toplama ve Araştırma Merkezi anketini haberleştirdiği gerekçesiyle Cem TV’ye yayın durdurma cezası verildi.

Uyan Türkiye programına 4 gün, Ana Haber bülteninin ise 5 gün yayını durduruldu. RTÜK kararı tebliğ etti. Karar dün uygulanmaya başladı.

Cem TV Haber Müdürü Pınar Işık Ardor, cezayı Ulusal Kanal'a değerlendirdi.
Ardor, "Bu cezalar kabul edilebilir değil. Muhalif basını susturmak istiyorlar ancak bu imkansız. Bizim Ana Haberimiz ve gazetelerin okunduğu Uyan Türkiye adlı programlarımızın yayını durduruldu. Ancak o saat dilimlerinde radyodan yayına devam ediyoruz. Radyoyu kapatırlarsa internet sitemizden devam edeceğiz. Yasaklarla bir yere varamazlar." dedi.

YSK kararlarına itiraz edilemediğini vurgulayan Ardor, basına çifte standart uygulandığının altını çizdi.

"Bu cezalar o kadar demokratik ki (!) YSK'nın bu kararına itiraz yolu kapalı. Aynı ihlali yapan Beyaz TV'ye sadece uyarı cezası verilirken kanalımıza yayın durdurma cezası verilmesi ise manidar."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar