banner864

Cemaatçi avukatlara kopya soruşturması 18 Şubat 2014, 15:07

Avukatlıktan hakim ve savcılığa geçiş sınavında yaşanan kopya skandalıyla ilgili bir soruşturma daha açıldı. 6 Mayıs 2012’de yapılan sınavda, cemaatçi avukatların kopya ile hakim ve savcılığa geçişinin sağlandığı ortaya çıkmıştı. Daha önce sümenaltı sessizce kapatılan soruşturma, bir kez daha gündeme getirildi.
Ankara Başsavcılığı, avukatlıktan hakim ve savcılığa geçiş sınavında kopya çekildiği iddiası ile ilgili soruşturma başlattı.

6 Mayıs 2012’de yapılan sınavda, cemaatçi avukatların kopya ile hakim ve savcılığa geçirildiği ortaya çıkmıştı. 4 evli çift birbirine çok yakında puanlar alması ve bazı adayların kitapçık üzerinde hiçbir işlem yapmadan soruları yanıtlaması sınavda kopya çekildiğinin belirlenmesini sağladı.

Ancak memur suçları savcısı Ömer Faruk Tezel, soruşturmayı sessiz sedasız kapattı. 5 Mart 2013’te verilen takipsizlik kararı, geçen hafta kaldırıldı.

Ankara Başsavcısı Fethi Şimşek’in talimatıyla başlatılan soruşturmaya, Memur suçları bürosu bakacak.

Haber: Naci Eriş
Kamera: Halit Yağcı

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şero CAN :

zamanında sesi çıkmayanların, kuyruğuna basınca sesi çıkmaya başladı. madem o zaman niye ses çıkartmadın? madem susacaktın neden şimdi aklına geldi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar