banner864

Cemaatçi polisler bunu da yaptı 16 Ocak 2014, 17:53

Cemaatçi polisler, Emniyet Müdürlüğü'nün arşivini kopyaladı. Başbakan Erdoğan'a uzanan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından görevden alınan polislerin; dinleme kayıtları, fezleke ve fotoğraf arşivlerini da yer aldığı kritik bilgileri çaldıkları öne sürüldü.
 Başbakan Erdoğan'a uzanan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından görevden alınan cemaatçi polislerin emniyetin kritik bilgilerini kopyaladığı iddia edildi.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, bazı polisler, görevlerini bırakırken önemli dosyalara ait dinleme kayıtları ve fezlekeler gibi belgeleri taşınabilir disklere yükledi.

Teknik takip sonucu elde edilen fotoğraf ve videoların da kopyalanan belgeler arasında yer aladığı belirtildi. Gazete, kopyalamanın cemaate yakın medya kurumlarına servis amacıyla yapıldığını öne sürdü.

17 Aralık'ta başlayan operasyonların ardından kritik şubelerde görev yapan 1500 cemaatçi polis görevden alınmıştı. Dün 500 polisin daha görevden alınmasıyla bu sayı 2000'e çıktı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

nuri sesigüzel :

doğru cevap buuuu.

Habibe ayaz :

Çokiyi yapmışlar zamane polisleri Bilirler işlerini böyle başa böööööle traşşş

Iker :

e herhalde yani,bunca yolsuzluk kanit belgelerini kopyalamamalari mantiga sigmazdi zaten,onlar operasyonu yampazdan once neler olucagini tahmin etmislerdi zaten,herneyse al otekini vur oburune,hepsi ayni,insallah turkiye bu akp ve cemaat belasindan kurtulur da hepimiz bir rahat nefes aliriz..

Ziya Gökalp :

skandal iddia demeniz şaka değil mi :p adamlar normal olanı yapmışlar. kendileri gittikten sonra delillerin yok edilmesini engellemek istemişler. sanırım yeni gelenler bunun olacağını zaten biliyordu. kısaca skandal değil malumun ilanıdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder