banner864

Cemaate yakın bürokratlar kızağa çekildi 03 Ağustos 2014, 17:30

F tipi yapılanmanın Emniyet ayağına yönelik operasyonun ardından çeşitli Bakanlıklarda da görevden almalar başladı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda, aralarında genel müdür yardımcılarının da bulunduğu 7 bürokrat pasif görevlere çekildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda görevden almalar yaşandı. Genel müdür yardımcılarının da aralarında bulunduğu bürokratlara yönelik operasyon, atama yöntemiyle yapıldı.

F-tipi örgüte yönelik olduğu belirtilen görevden almalar için, düğmeye basan isim Bakan Hayati Yazıcı oldu. Cemaate yakın 7 bürokrat pasif görevlere çekildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla, Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcıları Ali Gülşen ve Mehmet Sağlam başmüfettiş olarak görevlendirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Narkotik Madde Kaçakçılığı Daire Başkanı Nihat Özay, Gümrükler Genel Müdürlüğü İthalat Daire Başkanı Güngör Öztürk ve Denetim Raporları Daire Başkanı Ömer Faruk Şah'da başmüfettişliğe getirildi.

Gümrükler Genel Müdürlüğü Geçici İthalat ve Hariçte İşlem Daire Başkanı Muammer Tanrıvermiş ile AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yücel Karadiş ise müfettiş olarak görevlendirildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Saban Capulcu :

cemaate yakin bürokratlar degil yalniz kizaga cekilen, akp'nin tamami zaten cemaatci degilmiydi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar