banner864

“Cemaati anlatacağım“ 14 Ocak 2014, 15:26

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun, Emniyet ve yargıdaki Fethullahçı yapılanmayla ilgili bütün bildiklerini açıklamaya hazır olduğunu söyledi. Uzun, "belge ve bilgilerle her şeyi ortaya koyarım" dedi.
 Emniyet ve Yargı'da yuvalanan Fethullah Gülen'in müritleriyle ilgili Eski İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun'dan önemli açıklamalar geldi. Uzun "bütün bildiklerimi belgeleriyle ortaya koyarım" dedi.

Uzun, cemaat yapılanmasından kendinin de mağdur olduğunu belirtti. Star Gazetesi'ne konuşan Sabri Uzun, Hanefi Avcı'nın tutukluluğunu tepki gösterdi, cemaat yapılanmasıyla ilgili konuşacağını söyledi.

"Avcı’nın kitabında anlattıklarının hepsine harfiyen katılıyorum. Adli ve idari makamlar bu konularla ilgili beni çağırsın bildiğim herşeyi onlara anlatacağım. Bilgiler ve belgelerle herşeyi ortaya koyarım. Bu yargı ve emniyet içindeki yapılanmadan dolayı ben de çok sıkıntı yaşadım."

Haberde, savcı Muammer Akkaş’ın Sabri Uzun'u ‘tanık’ olarak ifadeye çağırmasıyla ilgili bir iddiaya da yer verildi. Uzun'un Akkaş’ın 25 Aralık operasyonuyla gündeme gelen tavrından dolayı ifadeye gitmediği belirtildi.

3 yıldır Dink soruşturmasında bir yere varamayan Muammer Akkaş’tan ise dosyanın alınacağı iddia edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

HİMMET ÖĞRETMEN :

CUMHURİYETİMİZİ VE BAĞIMSIZLIĞIMIZI HEDEF ALAN PARALEL YAPILANMA ABD VE NATO İLE İKİLİ ANTLAŞMALARLA BAŞLAMIŞ VE NİHAYET AKP-CEMAAT KOALİSYONU İLE SON DARBEYİ VURACAK GÜCE ERİŞMİŞTİR. BUGÜN SADECE CEMAATİ DİLE GETİRMEK AYSBERGİN GÖRÜNEN YÜZÜNÜ DİLE GETİRMEKTİR.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar