banner864

Cemil Bayık Almanya'dan özür diledi! 10 Nisan 2015, 17:58

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, 90'lı yıllarda yaptıkları eylemlerden dolayı Almanya Devleti'nden özür diledi. Bayık, "Böyle bir şey bir daha olmayacak" dedi.
 PKK, 90'lı yıllarda Almanya'da yaptığı eylemler nedeniyle Alman devletinden özür diledi.

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, Alman WDR ve NDR yayın kuruluşlarına konuştu. Bayık, 1990'lı yıllarda Almanya'da otoyolların kapatılması ve göstericilerin kendini ateşe verdiği eylemler için özür diledi. Bayık, "Böyle bir şey bir daha olmayacak" dedi.

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tobias Plate ise Bayık'ın özrünün kısa vadede PKK hakkında şimdiye kadarki değerlendirmelerin değiştirilmesine imkan sunmadığını söyledi.

Bayık'ın açıklamalarından sonra Sosyal Demeokrat Parti Parlamento Başkanvekili Rolf Mützenich, "IŞİD'e karşı verdiği mücadele nedeniyle PKK'nın terör örgütü statüsünün yeniden değerlendirilmesi gerektiğini" söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

demezmi :

federal almanya pkkyı asla terörist listesindne çıkartmaz ve çıkartamazlar çünkü buna bizzat cdu ve csu köklü olarak kararlarını vermişlerdir, hem sonra neden pkkyı terörist listesinden çıkartsınlar ki almanlar?

demiray :

c. bayik midir biyik midir, beyni sulanmis kimdem af dileyecek adresi karistirmis. türkiye ye verdikleri zarar ziyak 40 bin katliyam.. kimse unutmadi iste bunlar batinin oyuncaklari..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder