banner864

Cemil Bayık'tan AKP PKK ortaklığı açıklaması 19 Mayıs 2015, 16:35

KCK Eşbaşkanı Cemil Bayık, örgütün darbeye karşı AKP’nin güvencesi olduğunu söyledi. Öcalan’ın darbeleri önlediğini iddia eden Bayık, “Bugün Erdoğan Cumhurbaşkanı olmuşsa, AKP hala iktidarda kalabildiyse bunu Önder Apo’nun çabalarına borçludur” dedi.
KCK Eş Başkanları Cemil Bayık ve Bese Hozat, örgüte yakın Med Nuçe TV'ye açıklamalarda bulundu.
Bayık, HDP’nin baraj altında kalması ve AKP’nin Anayasa’yı değiştirecek bir çoğunluk elde etmesi durumunda bir darbe olup olmayacağı ile ilgili soruya çok kritik bir yanıt verdi. Bayık, PKK’nın darbeye karşı AKP’nin güvencesi olduğunu söyledi.

Öcalan’ın Erdoğan ve AKP için çabaladığını açıkça söyleyen Bayık, “Eğer Erdoğan Cumhurbaşkanı olmuşsa, eğer AKP hala iktidarda kalabildiyse bunu Önder Apo’nun çabalarına borçludur” dedi.

Bayık açıklamasında, Türkiye’yi açıkça tehdit etti. “Eğer çözüme sahiplik yapmazlarsa Türkiye savaşa gidecektir” ifadesini kullandı. Öcalan’ın Türkiye’yi felaketten kurtardığını ileri sürdü.

Kandil’in eşbaşkanlarından olan Bese Hozat da seçim sonrası için tehditler savurdu. Hozat, HDP’nin seçim başarısının kaosu önleyeceğini, tersi durumunda AKP’nin “iç savaş” siyasetinin önünü almanın mümkün olamayacağını iddia etti. Hozat, savaştan kurtulmak için HDP’nin seçimlerde başarılı olması gerektiğini söyledi.
Bese Hozat, Türkiye’yi HDP’nin kurtaracağını öne sürdü

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

ey chpliler işte gercek işte chpnin hdfp yi niçin desteklediği ey chpliler bu seçimler cumhuriyetimizin şahlanışıdır gelin bu kervana katılın dışarıda kalmayın oyları bölmeyin vatan partisinde birleşin içiniz bunu istiyor konuştugumuz chpliler sandıkta çoğu vatan partisine oy verecek haydi yeniden atanın yolunda dağ başını duman almış diyelim hadi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar