banner864

Cemil Çiçek'ten önemli adım 31 Ocak 2015, 20:35

AİHM Büyük Daire'de görülen Perinçek-İsviçre davasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, sözde soykırımı kabul eden ülkelerin parlamentolarına yasaların çekilmesi için mektup gönderecek. Bu gelişmeyi, Meclis Başkanı ile görüşen Talat Paşa Komitesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin açıkladı.

Cemil Çiçek'te önemli adım paylaşan: ulusalkanal
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek'ten sözde soykırımın 100. yılında bir hamle daha yaptı. Meclis Başkanı Çiçek, soykırım yalanını kabul eden ülkelerin parlomentolamrına mektup göndererek kabul ettikleri yasanın kaldırılmasının isteyecek. İşte bu önemli bilgiyi Meclis Başkanı ile görüşen Talat Paşa Komitesi Başkanı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin açıkladı.

Pekin, Ulusal Eğitim Derneği’nin düzenlediği “100’üncü Yılında Ermeni Tezleri” başlıklı söyleşide konuştu.

Savaş koşullarını, isyanlar ve Ermenilere yönelik zorunlu tehciri anlattı Emekli Korgeneral, “Tabii ki karşılıklı kıyım olmuştur, karşılıklı çatışmalar yaşanmış, zayiatlar verilmiştir. Ama bu bir soykırım değildir. Bize bunu soykırım diye kabul ettirmeye çalışıyorlar. Bizlere ve bizden sonra gelecek kuşaklara soykırımcı yaftası yapıştırmaya çalışıyorlar" dedi.
AİHM Büyük Dairede görülen Perinçek-İsviçre davasını da değerlendiren Pekin,  AİHM Büyük Daire alt daire kararına uyacak diye konuştu. Pekin, "AİHM Büyük Daire de bu kararın aynısını verecek. Başka şansları yok. Bir defa ifade hürriyetine karşı çıkamazlar." ifadesini kullandı.
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in girişiminin de Türkiye için büyük bir avantaj olduğunu belirten Pekin, "Türkiye Sayın Perinçek vasıtasıyla büyük bir avantaj elde etti. Hukuken bu konunun bitirilebildiğini söyleyebilirim ama siyeseten karşımıza çıkacaktır" deiye konuştu.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder