banner864

Çetin Doğan ve 3 komutan hakkında yeni gelişme 29 Ocak 2014, 11:41

Balyoz davasında Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz ve Emekli Albay Hakan Büyük yeniden yargılama talebinde bulundu. Başvuruda, TÜBİTAK raporuyla Balyoz davası delillerindeki sahteciliğin kanıtlandığı belirtildi.
Eski 1'inci Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz ve Emekli Albay Hakan Büyük Balyoz davasında yeniden yargılama için başvurdu.

Başvuruya, Poyrazköy davası dosyasına gönderilen TÜBİTAK raporu dayanak gösterildi. Dilekçede, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen 5 Nolu Hard Diskle ilgili raporun, Balyoz davası delillerinin sahteliğini ortaya çıkardığı belirtildi.

Yeniden yargılama başvurusunda, "TÜBİTAK raporu ile dosyada bulunan diğer bilimsel raporlar birlikte değerlendirildiğinde, yargılamanın yenilenmesini gerektiren somut olgular ortaya çıkmıştır." denildi.

Dilekçede, TÜBİTAK raporunun Yargılamanın Yenilenmesi nedeni olarak kabul edilmesi ve infazın durdurulması talep edildi.
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Üstün Öktem :

silivri,hasdal ve diğer zindanlarda esir tutulan yiğitler mutlaka özgür olacaklar. kaybetmedikleri şerefleri,onurları ve itibarlarıyla dimdik ayakta duran bu kahramanlar,aynı zamanda yakın gelecekte de bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaklar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder