banner864

Çetin Doğan'dan, Yalman'a sert yanıt 04 Kasım 2013, 18:24

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın Balyoz davasında hüküm giyen komutanları suçlayan açıklamalarına Dönemin 1'inci Ordu Komutanı Çetin Doğan ağır sözlerle yanıt verdi.
Odatv'den gazeteci Müyesser Yıldız'ın sorularını yanıtlayan Çetin Doğan, Aytaç Yalman için "kritik aşamalarda sahneye sürüyorlar" dedi.

“Davaları sürdürmek isteyen güçler Aytaç Yalman'ı sürecin her belli aşamasında sahneye sürüyorlar. Yeniden yargılama için Yargıtay Başsavcılığı’na dilekçelerin verildiği dönemde yine devreye giriyor. Korktuğu bir şeyler olmalı ki zaman zaman sahneye çıkıp saçma sapan demeçler veriyor.”

Yalman'ın davayı bilmeden konuştuğunu söyleyen Çetin Doğan, seminerden bahsediyor ancak seminere katılanlardan sadece 29 kişinin tutuklu olduğunu hatırlattı.

Çetin Doğan, Aytaç Yalman'ın "Olasılığı En Yüksek Tehlikeli Senaryo"nun Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın emri dışlında oynandığı iddiasına da da yanıt verdi.

“Seminerde bunu oynamayın demedi, başka zaman oynayın’ dedi. ‘Kuvvet 2010 Planı’nı göndereceğiz, buna oynayın’ dedi. Irak Tezkeresi’yle meşgul olduğundan bu Kuvvet 2010 Planı’nı gönderemediler.”
 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

dunyanin en buyuk ordularindan turk ordusu ne hale geldi bunun ahi sizlere felaket getirecek akp yandasi pasalar.

erol tomas :

bütün generaller çetin doğan gibi olsaydı askerlerimizin kılına bile dokunamazdı bu amerikancılar

mdd :

çetin doğan, aytaç yalman için "kritik aşamalarda sahneye sürüyorlar" dedi. işte budur. enstrüman olmak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder