banner864

Çevik kuvvet müdüründen polislere şok eden mesaj 14 Haziran 2013, 01:18

İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürü tarafından atıldığı iddia edilen bu mesaj sizi şoke edecek.
2011 yılında Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcılığından, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü görevine getirilen Muhammet Fatih Sarıyıldız’ın çevik kuvvet ekiplerine ‘moral vermek için’ attığı mesaj şok etkisi yarattı.

Bugün saat 17:05′te atılan mesajın içeriğinde savaş çığırtkanlığı yapılıyor.

İŞTE O MESAJ

“Çevik kuvvetimizin kahraman evlatları! Çanakkale destanından sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz. Molotofla kolu yanan kardeşimiz kolu sargılı göreve koşuyor. Düğününü yapan kardeşimiz ertesi gün çıkıp geliyor. Bir çok yaralı kardeşimiz raporunu kullanmak istemiyor. 16 gündür çok az uyuduk. Çoğu zaman yemek yiyemedik. Hep birlikte zor şartlarda görev yapmaktayız. Kahramanlarla dolu bu şubede görev yapmaktan onur duyuyorum. Sizleri yetiştiren ana-babalarınızın ellerinden, sizlerin alınlarınızdan öpüyorum. M. Fatih SARIYILDIZ / Çevik Kuvvet Şube Müdürü”

Mesajın özellikle giriş kısmı okuyanları şoke etti. Polisin, Gezi Parkı direnişçilerine bakışını gösteren, “Çanakkale destanından sonra 2. destanı siz yazıyorsunuz” vurgusu, direnişçilerin ‘düşman’ olarak görüldüğünü gösteriyor.

Amacı, çevik kuvvette görev yapan polis memurlarına moral vermek olan Şube Müdürü M. Fatih Sarıyıldız, maksadını aşan mesajıyla savaş çığırtkanlığı yapıyor.

Emniyet-Sen’in resmi Facebook sayfası olan facebook.com/PolisMemurlariDayanismaGrubu‘nda paylaşılan mesajın ekran görüntüsü fotoğrafının altındaki yorumlar da hayli ilginç. İşte o yorumlardan bazıları:

-  Çevik bu gazla Yunanistanı bile fetheder valla

- kesin yaygarayı yalakalık sayfası değil burası yalamak isteyenler yalama sayfaları mevcut gidin oralarda o işi görün burası teşkilatın torpilsizlerin yeri yazık ki bu hak mücadelesi sayesinde gelecekte alınacak kazanımlardan sizin gibilerde faydalanacak en çok ona üzülüyorum…

- Müdür bey Çanakkale boğazından düşmanmi geçiyo hayırdır ulke düşman istilasindami bunu yazacağına personelinle beraber kaldirimda uyusana

- yuh olsun böyle idarecilere.

- 10 gun çalışmış adam bi 10 gun daha çalışırmiş zaten sizin gibi yalakalar yüzünden bu teşkilatta gram kıymetimiz olmuyor ya. ne oldu şimdi benim açığa alınan düğününe gidemeyen günlerce sokakta ac susuz rezil bi şekilde yatan meslektasimin hakkını kim verecek başbakan mi ? 2 şark ile bize cok güzel kazık atan bu hükümetten en küçük bi yardım dahi beklemeyin.

- Kendimi bi an savaşın içinde gibi hissettim vay be :) )

-  polis memurlarının hepsini lpg li sanıyorlar ya veriyorlar gazı

-  Istanbul valisi telefon numarasını yayınladı gezi parkındaki gençler beni arayabilirsiniz yada twitterden direk bana ulaşabilirsiniz demiş bence bizde aramaliyiz mahvolduk bizede yardım edin diye

- Ver coşkuyu ver coşkuyu..Düğününü yapmış hemen oraya koşmuşmuşmuş…marifet mi yani bu ?? Sanki Çanakkale Savaşına katıldık ta !!!!

- motıvasyon tabı polis olmak zor helal cevık

- çok fena gaza geldik kaskını jopunu alan halka saldırsın!!! nasıl olsa arkalarında duracak bir emniyet müdürleri var…

TELEFONU YÜZÜMÜZE KAPATTILAR

Mesajın doğruluğunu teyit etmek için aradığımız Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde santral görevlisi “Ömer” isimli polis memuru konu ile ilgili olarak tüm sorularımızı yanıtlayarak ilgili birim olan “Özel Kalem”e yönlendirmede bulundu. Ancak özel kalemin telefonları meşgul olduğu için bilgi alamadık.
Polis memuru Ömer, 15 dakika sonra tekrar aradığımız takdirde ulaşabileceğimizi ifade etti. Ardından saat 22:18′de tekrar aradığımızda ise telefona çıkan, adını vermeyen ancak, “Buranın sorumlusu benim” diyen polis memuru, kimseye aktaramayacağını, bizim gibi binlerce kişinin aradığını, bu tür şeylerle kendilerini meşgul etmememizi söyleyerek telefonu yüzümüze kapattı.

NOT: Fotoğraf ve bilgileri aldığımız facebook sayfasının yöneticisi, bu mesajın tüm çevik kuvvet polislerine gönderildiğini doğruladı. (Sözcü/Mustafa Kemal BÜYÜKKAYA )

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

kemal :

hangi kafayla ne içerek yazdın sen bunu müdür..adama bak sanki savaşa gidiyor..düşman gibi bahsettiğin halkın senın be yazık yazık..şuan şehırlerde ve yaylalarda şenlıklerde elı silahlı gezen gerçek pkklılara boyle avranmazlar davranamazlar..sonrada halk bizi sevmıyor derler..

aH vATAN :

vatandaşi öldüren kurşun sikan polisler mutlaka bulunmali cezalandirilmalidir. polisin görevi vatandaşi öldürmek değil suçlulari bulup hakim karşisina çikarmaktir

Metin :

Çanakkale destaninda sözü geçen düşman, bu olaylarda kim acaba? Kanla alinanı parayala satanlarmı? Yoksa gezi parkinda direnenlermi? Ülkede satilmadık, kurumu kalmamışken, Çanakkaleden söz etmek ne kadar da anlamlı. Bir ülkenin namusu sayilan haberleşme, güvenlikle ilgili kurumlari, bankaları bir bir yabancılara satılmış, veya emrine verilmişken. Hangi Çanakkaleden söz ediyorlar. İnsan bu durumda iken,Çanakkaleyi ağzına almaya utanması gerekir. Şimdi Çanakkaleden söz etmek yalnizca şehitlerin kemiklerini sızlatır. Ülkedeki var olan bütün değerlerin, aşama aşama içine edildi. Çünkü kapitalist sermaye rahat davranabileceği bir ortam ister. Kurallari yasaları hiç sevmez. Oranin halki uyanıp kendine geldiğinde rahatı kaçar, pılısını pırtısını toplar başka bir enayi "Aziz NESİN'"lik ülkeye yerleşir. Bence tümden bilinmesi gereken bu gerçekler varken. Mesaj göderen sayın amir gerçekten şehitlerin duygularinami tercüman oluyor, yoksa, gerçek düşmanlaramı? Yazık çok yazık hemde. Bu ülke günlük çıkarlar uğrana geleceğini iptek ediyor. Herkesi günü kurtarma yarışının içine sokarak, geleceği oldukça karanlık ve ne olacağı belli olmayan bir sona doğru yönlendiriliyorlar. Bir ülke eskidende aynıydı, şimdide aynı, parayla satın alınarak, içerden adım adım tüketiliyor. Ama yazık değilmi? Pekçok ulus gibi masa başında kurulmadı ki bu ülke, bu kadar ucuzda oyuna gelip yok edilmemeli. "Tüm kurumları" satın alinıp ulkenin yağmalanmasına, ulkenin erimesine herkes evinde ciklet patlatarakmı eylem yapacaktı yani.

Serkan Acarel :

... kesin engelliye su siktiran müdür budur. bu mesaj la polis türk halkina nasil bakiyor, cok net anlasiliyor, yani kisacasi türk halki bir düsmanmis gibi bakiyorlar, anlayana artik !

sedat :

gerçekten şoklardayım şuan. bu haberde emeği geçenlerin yolu açık bence ilerde çok büyük gazeteciler olacaklar.

Onur B. :

provokatörlerin polis olduğuda ilk ağızdan açıklandı bu vesile ile.

Malik boyraz :

senin haddine deyil canakkaleyi kiyaslamak hukumetin muduru kafa yapisina bak edep ya

vatandas :

halk kimin umurunda? bir cok polis, kanunlara, insan haklarina ve allah`in kanunlarina aykirida olsa sadece sözlü verilen emirleri uyguluyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar