banner864

Ceyhan Mumcu'dan Özgür Mumcu açıklaması: Uğur'un kanı yanlarına mı kalacak? 06 Haziran 2015, 17:46

Uğur Mumcu'nun ağabeyi Ceyhan Mumcu, sosyal medya sitesi Facebook üzerinden Uğur Mumcu'nun oğlu Özgür Mumcu'nun "Oyum HDP'ye" demesi üzerine bir açıklama yaptı.

Mumcu'nun 'Uğur'un kanı yanlarına mı kalacak?' başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Uğur'un oğlu Özgür Mumcu bugünkü Cumhuriyet'teki köşesinde "Oyum HDP'ye" demiş.
 
Uğur'un ölümünden birkaç gün önce Özgür Gündem gazetesinde Yaşar Kaya, "Yakında Kürt köylüsünün dinamizmi Uğur Mumcu sorununu çözecektir" demişti.
Özgür'ün babası Uğur, abisi olan bana "Bunlar beni öldürecekler, bu yazı benim ölüm fermanımdır" diyerek suikasta uğrayacağı kaygısını anlatmıştı.
 
Uğur'un son kitabı "Kürt Dosyası"nın birinci bölümü, dava dosyasına da atıf yapılarak, belge ve kanıtlarıyla Abdullah Öcalan'ın MİT elemanı olduğunu saptıyordu.
 
ABD'nin Kürt siyaseti ve açılımı Turgut Özal ve ikinci cumhuriyetçilerce gündemimize oturmuş; Turgut Özal "Federasyonu tartışmanın zamanı geldi" diyerek Kürt açılımına Cumhurbaşkanı olarak desteğe hazır olduğunu anlatmıştı.
 
Uğur'un 1992'deki tüm yazıları, ABD'nin Kürt Devleti kurma projelerine karşı halkı uyandırma çabalarıydı. "Kürt Dosyası" kitabı da tamamlanamadan öldürüldü.
 
Bu siyaset bugün için de hükmünü sürdürüyor.
 
Özgür Mumcu bu siyasete teslim olmuş, babasının kanını da babasını öldüren projelere hediye etmiş.
 
Ben o kanı, Özgür gibi ABD ve onun projelerinde görev alanlara helal etmiyorum.

Uğur Mumcu'nun Ağabeyi
Avukat Ceyhan Mumcu

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

gül Taymaz :

Helal olsun sana Ceyhan MUMCU.

yüksel usanmaz :

i̇nanamıyorum uğur mumcu gibi bir aydının oğlu nasıl böyle alet olabilir,bizlerde babasının adını ona helal etmiyoruz.i̇yi ki siz varsınız .sayın ceyhan mumcu üstelik de sizin gibi değerli kızınızla.saygılarımla..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder