banner864

Ceylanpınar'da çatışma: 2 asker şehit 21 Temmuz 2014, 22:55

Suriye sınırında bulunan Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde sınırdan geçmeye çalışan silahlı grupla askerler arasında çatışma çıktı. 2 asker şehit oldu, bir asker ağır yaralandı.

Kötü haber Şanlıurfa'dan geldi. Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde sınırı geçmek isteyen PKK'lılarla askerler arasında çatışma çıktı. 2 asker şehit oldu.

Olay, Suriye sınırındaki Altıntepe Köyü'nde, dün gece 21.30 sıralarında yaşandı. PKK'nın Suriye'deki kolu olan PYD'li teröristler sınırı geçmeye çalışınca askerler, 'dur' ihtarında bulundu. İhtara uymayan PKK'lılar askerlere ateş açtı. Çıkan çatışmada askerlerden Adem Dövüşken, Yiğit Şahan ve Berat Sağırkaya kurşunların hedefi oldu.

Yaşananların ardından PKK'lılar tekrar Suriye'ye döndü. Yaralı askerler, çağrılan ambulanslarla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Tedaviye alınan yaralılardan er Adem Dövüşken ve Berat Sağırkaya kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer yaralı asker Yiğit Şahan'ın tedavisi ise Şanlıurfa Hastanesi'nde sürüyor.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre 2 askeri şehit eden PKK mensuplarından 6'sının öldürüldüğü açıklandı.

Askeri törenin ardından genç fidan Berat Sağırkaya memleketi Niğde'ye gönderildi. Acı haber tüm Niğde'yi ve Türkiye'yi yasa boğdu.

21 yaşındaki Sağırkaya'nın ailesi ve yakınları sinir krizi geçirdi.

Şehit askerin cenazesi, Çamardı ilçesi Burç köy mezarlığında toprağa verildi.

Şehit ateşinin düştüğü illerden bir diğeri de Hatay oldu.

Aslen Hataylı olan ancak ailesi Mersin'de yaşayan Er Adem Dövüşken'in ailesi acı haberle yıkıldı.

Oğullarının şehit haberini alan aile akrabalarıyla birlikte sabahın erken saatlerinde Mersin'den Antakya'ya gitti.

Baba ocağına Türk bayrağı asıldı, sevenleri gözyaşı döktü. Ailesi ayakta durmakta zorlandı.

Şehit Dövüşken, sevenlerinin omuzlarında Büyükdalyan Mahallesi'nde toprağa verildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ibrahim halil ok :

bu namussuzlar yakında türkiyeyide hedefli yorlar ama bizim aslan gibi askerlerimiz varken hiç bir şey olmaz allah'ın izniyle

Poyraz Torun :

Berat kardeşimiz dün gece Gaziantep Üniversitesi hastanesine getirildiginde ordaydim geç kalinmisti bütün doktorlar seferber oldu ama Şehitlik makamı nasipmis allah mekanını cennet eylesin onlara kurşun atanlarin allah belasını versin

olgun :

be oğlum madem ki dur ihtarı çektin....korumaya al kendini be evladım...o namussuzların silahlı olduğunu biliyorsun işte...ah...ah...allah ailesine sabırlar versin...mekanın cennet olsaun evladım...!

cenap aytepe :

şehit olan askerlerimizin elini kolunu bağlayanların. alh .blsnı versin. sıcak bir göğüse baş koymadan hayatını terk eden .ülkesi vatanı bayrağı için şehit olan .yiğitlerimizin kanları .elini kolunu bağlıyanları boğacaktır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder