banner864

Cezaevinden çıkamayacaklar 12 Aralık 2013, 22:52

Oda Tv davasına bakan İstanbul Özel Görevli 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi eski polis müdürü Hanifi Avcı ile yazar Yalçın Küçük'ün tahliyesine karar verdi. Ancak Yalçın Küçük Ergenekon, Hanifi Avcı ise Devrimci Karargah davasın tutuklu olduğu için cezaevinden çıkamayacak.
Özer SÜrmeli

"Gazetecilere Özgürlük Platformu", duruşma öncesi Çağlayan Adliyesi'nde yaptığı açıklamada gazetecilik faaliyetlerinin yargılanamayacağını vurguladı.

Avrupa Parlemantosu Milletvekili Milletvekili Patrick Le Hyaric, Fransız Komünist Partisi yöneticileri Danièlle LeBail ile Sylvie Jan ve Avrupa Gazeteciler Federasyonuile Fransız Gazeteciler Sendikası yöneticisi Patrick Kamenka da Çağlayan'daydı.

Hanifi Avcı duruşmada yaptığı açıklamalarda cemaate yüklendi.

“Cemaatin emniyet içinde kırıp dökmesine karşı çıkınca hedef alındım. Cemaat devleti, dış politikayı, polisi ve askeri yönlendirirse ülkeyi felakete götürür. Cemaat cemaatliğini bilmeli. Yarın sahte delilleri yaratanlar da konuşacak, bunları itiraf edecek.”
Yalçın Küçük de Cumhuriyet devrimine karşı yürütülen savaşa dikkat çekti, "Cumhuriyetin bizim gibi kavgacı adamları var, bu cumhuriyeti vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Balyoz davasından tahliye edilen Albay Bora Serdar da duruşma takip eden isimler arasında yer aldı.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

fati gultekin :

Neolcak bu turkiye

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder