banner864

CHP bunu niye mi yapıyor? 05 Kasım 2014, 11:59

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü köşesinde CHP ile HDP'nin ittifak görüşmelerini yazdı. "Peki CHP bunu niye mi yapıyor?" diye soran Önkibar, "Kılıçdaroğlu, AKP’nin iktidardaki yerini alma adına küresel iradeye selam ve mesaj çakıyor" dedi

İşte Önkibar'ın yazısının ilgili bölümü:


CHP ile HDP’nin ortak seçime girme projesinin ilk işaretini Kahramanmaraş Milletvekili ve Yurt Gazetesi sahibi Durdu Özpolat vermişti.

Sonrasında iki parti heyeti Washington’da aynı tezin savunucusu olarak bütünleştiler.

Derken CHP’nin içinden İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’e iki gün önce şöyle bir bilgi ulaşıyor ki Sayın Perinçek bunu önceki akşam Ulusal Kanal’da duyurdu:

”CHP ile HDP arasında beraber seçime girme yani ittifak görüşmeleri başladı.”

Peki CHP bunu niye mi yapıyor?

Bazılarınız Kılıçdaroğlu’nun bilinç altındaki Dersim hesaplaşması diyebilir ama hadise onunla sınırlı değil.

Belli ki Kılıçdaroğlu AKP’nin iktidardaki yerini alma adına küresel iradeye selam ve mesaj çakıyor ve benimle yürüyün, istediklerinizi yapmaya hazırım diyor.

Dramatik olan bu durumu Deniz Baykal gibi CHP içindeki milli isimlerin koltuk uğruna sineye çekmeleri ve tepki koymamalarıdır... Baykal; “Kılıçdaroğlu ile olmayacağı görülsün, parti bana kalır” diye hesap yapacağına, “Ne Dersim’i ulan” çıkışını yapsaydı bugün “umut adam” konumunda olurdu...

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

CENAP AYTEPE :

ne ağlanacak nede gülünecek hasli̇mi̇z yok tam tersi̇ne çok güzel gi̇di̇şe doğru yol almaktayiz i̇yi̇ki̇ kiliçtar oğlu chp ni̇n başina gecti̇ ve bu derprem yeni̇ bi̇r çocuk doğuracak bu deli̇kanli atatürkün ruhunu taşiyan ve şaha kalkan cumhuri̇yet olacak i̇şte görünüyor yurdunu seven chp li̇ler has yola geli̇yorlar haydi̇ chpli̇ gençler atanin emri̇ni̇ unutmayin.

capulcular :

gülerim aglanacak halinize!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar