banner864

CHP'de ön seçim sonuçları belli oldu! 30 Mart 2015, 10:31

CHP'de Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda 45 seçim bölgesinde hakim denetiminde önseçimler yapıldı. 760 bin CHP'li, 364 milletvekili adayını belirlemek için yapılan seçimlerde sandık başına gitti.

AFYON:

1. Burcu Kayıkçı (2 bin 280)

2. Mehmet Ecer (2 bin 11)

3. Tuğrul Akkuş (bin 935)

4. Yalçın Görgöz (bin 529)

5. Bekir Kasap (bin 496)

6. Milletvekili Ahmet Toptaş (bin 472)  

AKSARAY: 

1- Mehmet Öztürk - 614 

2- Haşmet Tekin Ökçe - 514 

3- Mehmet Ali Topaç – 486 

AMASYA: 

1- Mustafa Tuncer - 2875 

2- Ramis Topal - 2772  

3- Devrim Ersoy - 2336 

4- Ali Özdemiroğlu – 1903 

ANKARA 1. BÖLGE: 

1- Necati Yılmaz 

2- Aylin Nazlıaka 

3- Ali Haydar Hakverdi 

4- Hikmet Tepe 

5- Faruk Özdemir 

6- Gamze Taşçıer 

7- Emre Doğan 

8-Selahattin Emre 

9- Durdu Özbolat 

10- Sema Aksoy 

11- Kazım Sönmez 

12- Erdoğan Kılıç 

13- Birsen Temir 

14- İlyas Güveneroğlu 

ANKARA 2. BÖLGE: 

1- Murat Emir 

2- Nihat Yeşil 

3- Ali Rıza Erbay 

4- Celalettin Koç 

5- Semra Dinçer 

6- Barış Ozan Vural 

7-Ali Yılmaz 

8- Servet Ünsal 

9-Selma Ergen 

10-Haydar Doğan 

11-Abidin Şahin 

12- Yücel Artantaş 

ANTALYA: 

1 - Niyazi Nefi Kara - 9905 

2 - Deniz Baykal - 8515 

3 - Mustafa Akaydın - 8140 

4 - Devrim Kök - 7319 

5 - Figen Çalıkuşu - 6433 

6 - Rafet Zeybek - 5813 

7 - Nusret Bayar 5344 

8 - Deniz Filiz - 5330 

9 - Sultan Yeğen - 5310 

10 - Sevindik Gizli - 4881 

11 - Cavit Arı - 4725 

12 - İbrahim Keser - 4418 

13 - Murat Bulat – 4362 

AYDIN: 

1- Metin Lütfü Baydar - 870  

2- Hüseyin Yıldız - 7940  

3- Mehmet Fatih Atay 6268 

4- Tayfun Talipoğlu – 5412 

5- Ferda Erkut Çağlar – 5330 

6- Ali Ulvi Akoğlu - 4928 

7- Fulya Üstündağ - 4872 

BALIKESİR: 

1- Mehmet Tüm - 5820  

2- Ahmet Akın - 5111 

3- Namık Havutça - 4543 

4- Fikret Şahin - 4493 

5- Ali Kemal Deveciler - 4369 

6- Ensar Aytekin: 3866 

7- İrfan Barış - 3111 

8- İsmail Aynur – 2990 

BİLECİK: 

1- Yaşar Tüzün - 2159  

2- Çağatay Karaahmet - 964 

BARTIN: 

1- Muhammed Rıza Yalçınkaya - 760 

2- Aysun Bankoğlu - 716 

BURSA: 

1- Ceyhun İrgil - 8357 

2- Lale Karabıyık - 8341 

3- Orhan Sarıbal - 8156 

4- Erkan Aydın - 7920 

5-Nurhayat Altaca - 7526 

6-Mustafa Şenyurt - 6386 

7-Asude Şenol - 6311 

8-Nuray Çohan - 6219 

9-İsmet Karaca - 5678 

10- Tahir Gürhan Akdoğan - 5550 

11-Deniz Baykal 5- 185 

12- Özgür Şahin - 5124 

13-Necati Şahin - 5081 

14- Şadi Özdemir - 4859 

15-Ayşe Şahin - 4798 

16-Erkan Dönmez - 4796 

17- İnanç Keser - 4722  

18-Metin Çelik - 4474 

BURDUR: 

1- Mehmet Göker - 1720  

2- Kadir Koç - 1310 

3- Okan Kurt - 1084 

BOLU: 

1- Tanju Özcan - 2157 (Mevcut milletvekili) 

2- Yusuf Renkli - 827 

3- Mehmet Burak Cop – 823 

ÇANAKKALE: 

1- Av. Muharrem Erkek - 1889  

2- Bülent Öz - 1711 

3- Ahmet Küçük - 1540 

4- Ali Sarıbaş - 1416  

ÇORUM: 

1- Tufan Köse - 5243  

2- Muharrem Bozdoğan - 4607 

3- Dinçer Solmaz - 4026 

4- Saim Topgül - 3820 

5- Cengiz Atlas - 2948 

6- Ulaş Yıldırım - 2740 

7- Turgut İlgü - 2510 

8- Halis Durkaya bin - 874 

9- Nejdet Sülünoğlu - 887  

EDİRNE: 

1- Gürkan Güneser - 1036  

2- Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu - 1020  

3- Erdin Bircan – 933 

DENİZLİ: 

1- Melike Basmacı - 6891 

2- Kazım Arslan - 6609 

3- Gülizar Biçer Karaca - 5798 

4- Adil Demir - 5602 

5- Ahmet Divarcı - 3280 

6- Halis Ödel - 2893 

7- Ali Asker Kantürk - 2791 

DÜZCE:  

1- Zafer Teber - 918 

2- Ali Fuat Şaşoğlu - 814 

3- Ömeş Taşlı – 768 

GİRESUN: 

1- Bülent Bektaşoğlu - 2535  

2- Selahattin Karaahmetoğlu - 2135 

3- İbrahim Akgün - 1668 

4- Basri Gülsoy - 1608  

5- Nilay Pınar bin 588 

6- Rüştü Kurt - 1098  

7- Eşref Karaibrahim - 1036 

8- Sevgi Umut Güngör - 795 

9- Dursun Karahasan - 668 

10- Eyüp Çiftçi - 667 

11- Niyazi Hotmanoğlu – 664 

ISPARTA: 

1- İrfan Bakır - 1267 

2- İsa Önder Dinçtürk - 1103  

3- Ceyhan üçüncü - 1017  

4- İzzet Beydoğan – 727 

KARABÜK: 

1- Cevdet Akay - 763 

2- Mustafa Akay - 403 

3 - Fikret Gökçe - 234 

KARAMAN: 

1- Mustafa Cem Kağnıç: 945 

2- Uygar Talay: 548 

3 -Zernisan Bilgin: 437 

İSTABUL 1. BÖLGE: 

1- Gamze İlgezdi 

2- Barış Yarkadaş 

3- Mahmut Tanal 

4- Oğuz Kaan Salıcı 

5- Onursal Adıgüzel 

6- Ali Özcan 

İSTANBUL 2. BÖLGE: 

1- Aykut Erdoğdu 

2- Dursun Çiçek 

3- Gülay Yedekçi 

4- Didem Engin 

5- M. Sarıgül 

6- Yüksel Mansur 

7- Çetin Soysal 

8- Melda Onur 

İSTANBUL 3. BÖLGE: 

1- İlhan Cihaner 

2- Ali Şeker 

3- Eren Erdem 

4- Erhan Bozan 

5- Sibel Özdemir 

6- Zeynel Emre 

İZMİR'DE 1. BÖLGE: 

1- Musa Çam 

2- Tacettin Bayır 

3- Ali Yiğit 

4- Murat Bakan 

5- Muhsin Kurt 

İZMİR 2. BÖLGE: 

1- Kemal Kılıçdaroğlu - 3275  

2- Mustafa Balbay - 15634 

3- Atilla Sertel - 12268  

4- Kamil Okyay Sındır - 10708 

5- Ali Engin - 8723 

6- Hüseyin Sezer - 8721 

7- Ülkümen Rodoplu - 8547  

8- Taha Okan - 7768 

9- Nurgül Uçar - 6857  

10- Ali Kemal Elitaş - 6465 

KIRKLARELİ: 

1- Turabi Kayan - 4200 

2- Vecdi Gündoğdu - 2700 

3- Mehmet Tuna Soykan 

KIRŞEHİR: 

1- Yılmaz Zengin 

KIRIKKALE: 

1- Murat Çakırca - 820 

2- Ziya Kavluk - 591 

3- Hacı Arap Karadurmuş - 494 

KİLİS: 

1- Mehmet Akif Perker (200'e yakın oy aldı) 

2- Ökkeş Aslantaş (100'e yakın oy aldı) 

KONYA: 

1- Mustafa Hüsnü Bozkurt - 3140 

2- Gülsüm Filorinalı - 2869 

3- Mehmet Turgay Bilge - 2862 

4- Ali Cemal Cömert - 2806 

5- Mehmet Ali Ünal - 2535 

6-Ali Sayar - 2512 

7- Deniz İndibi Çelik - 2396 

8- Hüseyin Yağcı - 2324 

9- Ali Tekiş - 2289 

10- Saim Sezen - 2275 

11- Musta Gökçe - 2157 

12- Emine Balık - 1981 

13- Mehmet Gayretli - 1963 

14- Mehmet Topbaş - 1883 

15- Kadir Tarkan Büyükoktar - 1694 

16- Mehmet Yurtseven - 1652 

17- Necati Sarıhan - 1476 

18- Sefer İpek - 1428 

19- Mevlüt Karpuz - 1213 

20- Ergelir Mert 1213 

21- İbrahim Işık - 1189 

22- Hakkı Dindar - 912 

23-Dursun Kaplan - 906 

24- Şeniz Kurtuluş - 891 

25-Hüseyin Telaşe- 880 

26- Mesut Ekmekçi - 859 

27- Tahir Biter - 812 

28- Necati Eldek – 574 

MANİSA: 

1- Özgür Özel - 10461 

2- Mazlum Nurlu - 6511 

3- Tur Yıldız Biçer - 6262 

4- Mustafa Başgülşen: 5299 

NİĞDE: 

1-Doğan Şafak (Mevcut milletvekili) 2403 

2-Sevgi Özbek 1990 

3-Ramazan Ertan 1463 

NEVŞEHİR: 

1- Hilmi Bülent Tekiner – 1129 

2- Dr. Cuma Yorgancı - 978  

3- Mehmet Değirmenci - 700 

Osman Fahri Ertik - 699 

Mehmet Seyhan Duru - 488 

Serkan Sağlamer - 312  

Hakim Demirci ise – 300 

ORDU: 

1- Seyit Torun 

2- Mustafa Adıgüzel 

3- İdris Yıldız 

4- İsa Yazıcı 

OSMANİYE: 

1- Nihat Çerçi - 3098 

2- Murat Koluçolak - 1907 

3- Serpil Düzgün - 1892 

4- Hatice Erdur - 1554 

SAMSUN: 

1- Kemal Zeybek - 4808 oy 

2- Hayati Tekin - 4172 oy 

3- Neslihan Hancıoğlu - 4009 oy 

4- Necile Çokay - 3856 oy 

5- Veysel Erdoğan - 3798 

6- Şaban Sevinç - 3780 

7-Atıf Tomrukçu - 3435 

8-Şevki Yılmaz - 3302 

9- Mehmet Atalay – 3129 

SİVAS: 

1- Ali Akyıldız 

2- Haydar Gölbaşı 

3- Ulaş Karasu 

4- Malik Ejder Özdemir 

5- Bülent Renda Deniz 

TRABZON: 

1 - Haluk Pekşen - 3519 

2 - Ali Türen Öztürk - 3422 

3 - Ahmet Kaya - 2803 

4 - Murat Özçilingir - 2444 

5 - Yavuz Karan - 2160 

6 - Mustafa Aydın – 2072 

UŞAK:  

1- Özkan Yalım: 3500 

2- İsmet Akın: 283  

3- Mustafa Aydın: 250  

SİNOP: 

1- Barış Karadeniz 

2- Mustafa Acun 

KÜTAHYA: 

1- Dr. Ali Fazıl Kasap - 1184 oy 

2- Mehmet Aydın Uzun - 989 oy 

3- Füsun Yıldız - 861 oy 

4- İbrahim Solmaz - 614 oy 

YOZGAT: 

1 - Hasan Aslan Nurdoğdu - 906 oy 

2 - Zeynep Kılınçarslan - 597 

3 - Gülhanım Ceylan - 461 

4 - Hatice Açıkgöz - 451  

ERZİNCAN: 

1. Erdoğan Özyalçın 

2. Yalçın Tanrıverdi 

3. Muharrem Işık  

Aydınlık

Yorum Gönder