banner864

CHP'den azınlık açılımı! 23 Mayıs 2015, 19:56

CHP, tartışmalı adaylarından Selina Doğan için tanışma toplantısı düzenledi. İstanbul'da Ermeni ve Süryani cemaatlerinin katıldığı toplantıda, Sezgin Tanrukulu ve Şafak Pavey, "geçmişimizle yüzleşelim" dedi, Doğan'a oy istedi.
CHP, İstanbul'daki azınlıkların temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Seçim çalışmaları kapsamından düzenlenen toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey ve Enis Berberoğlu katıldı. 

Toplantıda CHP'nin, sözde Ermeni Soykırımını savunan İstanbul 2'inci Bölge 1'inci sıradan milletvekaili adayı Selina Doğan tanıtıldı. 

Bakırköy Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı toplantıda, Selina Doğan masaları tek tek gezdi. Şafak Pavey de parti politikalarını anlattı.

Sezgin Tanrıkulu, Türkiye soykırım yapmakla suçlayan Selina Doğan için oy istedi. "Geçmişimizle yüzleşelim" diyen Tanrıkulu, Selina Doğan'ın önyargıları yıkacağını söyledi. 

Toplanıya katıldığı belirtilen Ermeni ve Süryani cemaatlerinden hiç kimse konuşma yapmadı. Katılımın az olması da dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Sevan :

bir ermeni olarak selinanın adını ilk kez chpden aday olduğunda duydum,millete yutturmaya çalışıyolar ermenileri temsil eden vekil diye, gelsin herhangi bi ermeni okuluna,sandık koyalım kim tanıyo kim tanımıyo diye, kendileri çalıyo kendileri oynuyo.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar