banner864

CHP'den "Kobane" çıkarması 26 Temmuz 2015, 19:24

CHP Ankara Gençlik Kolları, Suruç’taki patlamada hayatını kaybeden 32 kişiyi anma gerekçesiyle PKK'nın denetiminde olan Ayn-El Arab’a yardım için yola çıktı. Grup Suruç’a güvenlik gerekçesiyle alınmadı. CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Erarslan, Aynel Arab’a özgürce girmek istediklerini söyledi.
Suruç’taki patlamanın ardından, CHP Ankara İl Gençlik Kolları Ayn el Arap kampanyası başlattı. CHP'li gençler, PKK'nın denetiminde olan Aynel Arap'a yardım götürmek için yola çıktı. 

Grup güvenlik gerekçesiyle Suruç’a sokulmadı. CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Erarslan, can güvenliği gerekçesiyle ilçeye sokulmadıklarını söyledi. 

CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı, amaçlarının öncelikle Suruç’ta patlamanın olduğu yere karanfil bırakmak olduğunu ifade etti. 

Erarslan, suruç patlamasında yaşamını yitiren 32 kişinin hayallerini gerçekleştirmek için Ayn-El Arab’a geçmek istediklerini belirtti.

PYD/PKK kontrolündeki Ayn-El Arab’a geçişleri ilgili sorularımıza da yanıt veren Erarslan, PYD/PKK ile bağlantılarının olmadıklarını söyledi, "amacımız çocuklara yardım etmek" diye konuştu. 

CHP'li gençlerin yardım götürmek istedikleri Aynel Arap PKK ve IŞİD arasında sert çatışmaların yaşandığı bir Suriye kenti. Geçtiğimiz yıl IŞİD'in yoğun saldırıları sonrası Aynel Arab'ta yaşayan halk topluca Türkiye'ye göç etmişti. Şu anda kentte sadece savaşan terör grupları bulunuyor. 
 


Aydın Gergin
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mehmet :

chp size anca bu yakışır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar