banner864

CHP Gençlik Kolları'ndan heykel savunması 20 Ağustos 2014, 14:50

CHP İstanbul Bahçelievler Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Emre Bektaş, PKK'nın diktiği heykelin indirilmesine tepki gösteren bir twit attı. Ufuk Emre Bektaş, daha önce de Türklerin Ermenilere soykırım uyguladığını savunan paylaşımlarda bulunmuştu.

PKK'nın ilk silahlı eylemini yapan Mahsum Korkmaz'ın PKK'lılar tarafından Diyarbakır Lice'ye dikilen heykeli dün güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonla indirilmişti. CHP Bahçelievler Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Emre Bektaş, heykelin indirilmesine karşı çıkan bir twit attı. Ufuk Emre Bektaş o twitinde, "Heykelleri yıkabilirsiniz, kitapları yakabilirsiniz ama fikirleri asla! #Lice" ifadelerine yer verdi.

Ermeni Soykırımı'nı da savunmuştu


Bektaş ayrıca Ermeni Soykırımı iddialarını da savunan paylaşımlarda bulunmuştu. Ufuk Emre Bektaş, Facebook profilinden konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: "Evet Ermeni soykırımını Türkler yaptı. Yüzyıllardır kandan, kinden, nefretten beslenen bir millet ki bugün yine Ermenileri, Alevileri, Kürtleri ezmeye, yakmaya, katletmeye devam ediyor... Inkarı ise katliamı meşrulaştırmaktır. Günümüz Türkiyasında biz bu inkarcılara insanlıktan nasibini almamış Faşistler diyoruz!!"

Gelen tepkiler üzerine Facebook'unu kapatan Bektaş, Twitter'dan yaptığı açıklamada sözlerinin çarpıtıldığını belirtti.

Etiketler

Yorumlar

ZAFER NİYAZ :

chp'de bu tür söylemlerin olması değil, olmaması garip.benim için akp'den farksızlar.ancak i̇çleri̇ndeki̇ ulusalciularin sesleri̇ni̇ kesmekle övünsünler.karinca eti̇nden ne kadar büftek olursa kiliçdaroğlu'dan da o kadar li̇der olur.

soner turan :

chp nin içinde olan bol miktarda satılmışlardan biridir....

Nihat Bakar :

bu durumun sorumlusu kemal kılıçdaroğlu'dur. bu şahıs partide kalırsa önümüzdeki genel seçimde chp'ye oy vermeyeceğim.

Nihat :

geçmişini bilmeyenin geleceği de olmazmış ne gariptir ki ülkemizde geçmişini öğrenmemeyi çağdaş kişi olmakla karıştıranların sayısı hızla artıyor.

Ardahanlı :

pkk destekleyen örgütlerden biri y-chp

Sami ÇETİNKAYA :

bu genci̇n atatürk i̇le gerçek chp i̇le hi̇ç bi̇r i̇lgi̇si̇ yok. parti böyle ise raydan çıkmış bir tren gibidir atatürk ilkelerinde uzaklaşıp bölücülere cematcilere yaklaşan chp 5-6 eyluda mutlaka düzeltilip atatürk'ün chp'si haline getirilmeli gençlik kollarınıda atatürk milliyetçiliğine uygun bir şekilde dizayn edilmeli. bu genç türk genci olamaz türk milletine ihanet eden bir genç gibidir sanırım bilmeden yapıyor kendilerini düzeltirse atatürk ilkelerini öğrenmeye çalışırsa çok iyi olur.

adil kaya :

koyu chpliyim ve chp den hiç bir cacık olmaz...

can can can :

son zamanlarda milleti aptal yerine koymanın biraz daha kibarcası olan bir moda çıktı ortaya:yanliş anlaşılmışım modası!!önce düşündüklerini yaz.baktınki tepkilerle baş edemiyorsun yahut mevkinden makamından olup cebine giren parandan olacan..hemen tekrardan yazıp yanlış anlaşılmışım de..tabi bu milleti salak yerine koymaya devam et!sen gayet doğru anlaşılmışsın merak etme !!kıvırmayı benim bildiğim dansözler yapar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar