CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş: CHP içinde artık ulusalcı kanat yok 06 Temmuz 2015, 14:39

Cumhuriyet'ten Selin Ongun'a konuşan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve SODEV Onursal Başkanı Ercan Karakaş, "Geçen dönemde parlamentoda “ulusalcı kanat” olarak nitelenen beş- altı milletvekili arkadaşımız vardı biliyorsunuz. Bir araya gelip açıklamalar yapıyorlardı. Onların birçoğu artık milletvekili değil. Dolayısıyla farklı düşünceleri dile getiren ayrı, ulusalcı bir kanat yok" ifadelerini kullandı.
Karakaş "CHP içinde “HDP mi! Aman aman!” diyebilecek ulusal kanatın vaziyeti nedir şu an?" sorusuna, şöyle cevap verdi: "Geçen dönemde parlamentoda “ulusalcı kanat” olarak nitelenen beş-altı milletvekili arkadaşımız vardı biliyorsunuz. Bir araya gelip açıklamalar yapıyorlardı. Onların birçoğu artık milletvekili değil. Dolayısıyla farklı düşünceleri dile getiren ayrı, ulusalcı bir kanat yok.  Sosyal demokrasinin içinde farklı fikir ve düşünce kanatlarının olmasını ve bunların yapıcı eleştirilerde bulunmasını doğal görürüm."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

HATICE KARACA :

Ulusalcilarin kalmamasını iyi birseymis gibi soruyor ve sunuyorlar.Be hey gafil partide ulus menfaatini düşünen adam olmazsa siz hangi ülkenin menfaatlerini düşüneceksiniz.Siz MUSTAFA KEMAL ATATURK'ün partisine yakismiyorsunuz.Biran önce partiden ve ülkeden defolun.

mustafa cenap aytepe :

siz atatürkün kurduğu partinin posası bile olmassınız seçimlere nasıl girdiniz i,şte neticesi . sıra ile 1 amerika seyahati.2 ekmelettininin tıpış tıpışı .3 kefere bekaroğlunun sülük gibi yapışması ...son seçimde mefta olacaksınız ruhunuza elfatiha.

doğrucudavut :

dersimliye biat etmeyenimiz kalmadı diyorsun yani.o da iyiymiş.iilleerrii ddeemmookkrraassii dedikleri böyle bişey olsa gerek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar