banner864

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özçelik: ABD müttefikimiz... 03 Temmuz 2015, 19:09

CHP'nin AKP koalisyonunda özellikle hangi bakanlığı istediği, Kürt koridoruna bakışı ve ABD ile olan ilişkileri Murat Özçelik'in verdiği röportajda bir kez daha deklare edildi. Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Özçelik Dışişleri Bakanlığını işaret etti, PYD ve Kürt koridoruna destek verdi, ABD'ye de "işbirliğine hazırız" mesajı verdi.
CHP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, AKP ile koalisyon kurmaları halinde Dışişleri Bakanlığını istediklerini ima etti, PYD üzerinden ABD'ye işbirliğine hazırız mesajı gönderdi.

Eski Bağdat büyükelçisi ve Kamu Güvenliği Müsteşarı da olan Özçelik, El Cezire Türk'e verdiği röportajda "dış siyasetin proaktif olması gerektiğini söyledi. Özçelik PKK'nın Suriye'deki kolu PYD ile görüşüp sözlerini dinletebileceklerinide savundu. Özçelik, PYD'nin ABD desteği ile Kürt koridoru kurma girişimine de destek verdi.

CHP'li Özçelik, röportajda "müttefikim" dediği ABD ile işbirliğine devam edeceklerini de söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Fx :

abd mi müttefikimiz yoksa bizmi abdnin müttefikiyiz.... kürt devleti kurdurtmasın müttefik olsun... öteki türlü münafık olur...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar