CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in Suriye ile savaş iddiasına Doğu Perinçek'ten sert yanıt 07 Mayıs 2015, 18:27

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in "Türkiye 2 gün içinde Suriye’ye girecek” iddiasını değerlendirdi. Perinçek, “Son derece ciddiyetsiz ve hafif açıklamalardır” dedi.
Perinçek yaptığı yazılı açıklamada CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in "Ordu 2 gün içinde Suriye'ye girecek" iddiasını değerlendirdi.

Perinçek bu iddia için, “Son derece ciddiyetsiz ve hafif açıklamalardır” ifadelerini kullandı.

“Hiç bir güç Türk Ordusu’nu Suriye’nin üzerine süremez” diyen Vatan Partisi lideri AKP’nin de Türkiye’yi Suriye’yle savaşma gücünün olmadığını belirtti.

Perinçek bu tür açıklamaların ABD’nin TSK düşmanlığı yapmasına hizmet ettiğini vurguladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Erol Başarık :

hükümetin böyle bir karar alma olanağı vardır. ancak tsk buna uyarmı, bunlar iki ayrı konudur. suriye ile savaş büyük felaketlere yol açar.

Nihat Arıcan :

shp 1991 milletvekili seçimlerinde büyük bir yenilgi aldı. 7 haziranda da chp aynı akıbeti yaşayacak. sonucu da kendi uygulamaları ile olacaktır. ana muhalefet özelliğini bile kaybedecektir. vatan partisinin olması çocuklarımız ve torunlarımızın geleceği için bir güvence olacaktır.

riza taşçıoğlu :

sayın perincek gerçekten sizi kutluyorum.inşAllah akp iktidar olur ve arınç ın yerine hükümet sözcülüğü görevi size tevdi edilier.. çünki ençok siz hakedionuz o görevi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar