banner864

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: HDP ile koalisyon olabilecek bir şey 15 Mayıs 2015, 19:32

HDP’ye baraj atlatma kampanyası devam ediyor. HDP’nin Meclis’e girmesini savunduklarını belirten CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “HDP ile koalisyon yapabiliriz” dedi.
HDP’nin barajı geçmesi için yapılan kampanyaya CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. Altay iktidara gelmeleri durumunda PKK açılımını HDP ile sürdüreceğinin mesajını verdi. 

Haber Türk televizyonuna konuşan Altay, HDP ile koalisyona ise yeşil ışık yaktı.

CHP Grup Başkanvekili yüzde 10 barajının kalkmasını da HDP’nin Meclis’e girmesi için savunduklarını söyledi.

CHP'li Altay HDP’nin barajı geçmeyeceğine ilişkin kuşku duymadığını da ifade etti. 

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

doğrucudavut :

oyları bölüyorsunuz diyenlere duyurulur.y-chp nin oylarını bölmekten mi bahsediyorsunuz yoksa hdp nin mi?buna bir karar verin önce.kapiş?

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

her seçi̇mde olduğu gi̇bi̇ bu seçi̇m sonrasi hesaba oturursunuz kiliçtar oğlu gi̇der sarigül aday olur ve parti̇yi̇ tari̇he gömersi̇ni̇z ama gi̇derken bdp yi̇ mecli̇se atmaya calişiyorsunuz ekmeletti̇nde olduğu gi̇bi̇ nasil başbakani cumur başkani yaptiysaniz yi̇ne mi̇lli̇ oylari böleceksi̇ni̇z ...ey chpli̇ atatürkçüler si̇ze bu kadar ders yetmi̇yormu.

Hülya :

yeni chp eğer dersimli kemalin elinde kalmaya devam ederse bu parti ataturkun partisi olmaktan cikar .once parti baskanini ve onun adamlarindan temizlenmeli yoksa zaten parti akp ve hdp ile kardes bir cizgide gidiyor mhp desen ne suya ne sabuna dokunuyor bir muhalefet yok ychpde bir taban da kalmadiki butun degerli vekiller bir bir tasfiye ediliyor . ulusunu halkini vatanini sevenlere yer yok artik .tek cozum vatan partisi halkin partisi .simdiden icinde cok degerli isimler var milli bir hukumeti ancak onlar kurarlar

İSMAİL ÇEVİK-AVUKAT :

önumuzdeki surec partiye tam anlaimiyla sahip cikmaktir. sahip cikalim ki ulkeye sahip olalim . iktidara gelelim . halk iktidarini kuralim . haramilerden hesap soralim. oncelikle chp icinde truva ati olanlari temizliyelim . herkim ki truva atlarina goz yumarsa onlari affetmeyelim.bi̇lerek bi̇lmeyerek dolayli olarak hdp gi̇bi̇ parti̇lere destek vermekte parti̇ci̇li̇kle yöneti̇ci̇li̇kle bağdaşmaz. sol görüntülü olsada aldatici hedepe irki terörü şi̇ddeti̇ arkasina alan feodali̇teni̇n aşi̇retli̇ği̇i̇n bop un kucağinda bi̇r si̇yasi̇ anlayiş olup chp ni̇n tam anlamiyla i̇kti̇dara geleceği̇nni̇n i̇nancini taşimadan şi̇mdi̇den kaoli̇si̇yon yapibi̇labi̇li̇r i̇nti̇bainin yersi̇z bi̇r poli̇ti̇ka olduğu görülmeli̇ ve eleşti̇ri̇lmeli̇di̇r.

Şaman TÜRKSOY :

hdp aslında chp oylarına taliptir,bindiği dalı kesecek kadar bir yönetici , sizi iktidara taşıyıp da yağmurdan kaçar- ken doluya mı tutulalım? tek çare var, vatan, vatan, vatan!

E.Özaydin :

acilim adi altinda genel baskanininz "ülkenin bölünme sürecini daha iyi yapacagini acikladi ya daha önce , koalisyon yapmaniz uygun olur , süecin islemesi acisindan , zaten o bölgedeki topraklar isaele satildi, bir de cikip gitmek lazim , siz bunu yaparsiniz ,

toraman :

size de o yakışır zaten!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar