CHP - HDP birleşiyor mu? 31 Ocak 2015, 19:00

CHP ile ÖDP genel başkanlarının iki hafta önce sürpriz bir şekilde bir araya geldiği ortaya çıktı. Görüşmenin gündemi yaklaşan genel seçimdi. ÖDP Eş Başkanı Alper Taş, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na açılımda müzakerelerini AKP ile yapan HDP'yi kazanması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun yanıtı ise, "Biz eski CHP değiliz, daha cesuruz" oldu.

CHP - HDP birleşiyor mu? paylaşan: ulusalkanal
 CHP ile HDP ittifakı haberleri yalanlasa da, kulislerde dolaşan haberler bunun tersini söylüyor. 
Milliyet gazetesinin haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iki hafta önce sürpriz bir görüşmesi oldu. 

ÖDP Eş Başkanı Alper taş, Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretin konusu yaklaşan genel seçim ve CHP'nin açılım sürecine yaklaşımı oldu.

Habere göre, Alper Taş, Kılıçdaroğlu'ndan açılım müzakelerini yürüten Kürt hareketini de partisine katmasını istedi. Taş, "CHP; AKP ile zorunlu müzakereye mecbur olan Kürt hareketini, Kürtler ve Türklerin bir arada yaşadığı bir cumhuriyet modeli ile kazanmak zorundadır" dedi. Seçim ittifakının gerçekleşebileceğini belirtti. 

Kılıçdaroğlu teklife olumlu yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, eski CHP olmadıklarını, daha cesur olduklarını belirtti. Kılıçdaroğlu yakın çevresine Taş’ın da aralarında olduğu bazı Birleşik Haziran Hareketi temsilcilerini milletvekili adayı olarak parlamentoya taşıma konusuna sıcak baktığını anlattı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tarik :

valla herhalde avrupada yasayan türk secmenler ilkdefa oy kullanacaklar. sayet chp ile hdp birlikte secime giderlerse baraji bile gecemezler. ben sahsen oyumu tuvalete atar bu koolisyona oyumu vermem.

Gamze :

baykal döneminde chp'ye oy veriyorduk ailece ama şimdi asla

mdd :

daha cesurmuş, ihanetin adı ne zamandan beri cesur oldu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar