banner864

CHP-HDP ittifak süreci hızlandı! 24 Eylül 2014, 13:37

CHP ile HDP arasında ittifak söylemleri hızla yükselirken, HDP cephesi ittifakın zeminini de açıkladı. HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, ittifak için CHP ulus-devlet programından vazgeçmesi gerektiğini vurguladı, "biz ilişkilerimizi artırmaya hazırız" dedi.
CHP ile HDP arasında bir süredir devam eden ittifak söylemleri hız kazandı. Önce Selahattin Demirtaş'ın "diiyaloğa hazırız" açıklaması, ardından CHP'li Durdu Özbolat'ın "koalisyona sıcak bakıyoruz" ifadeleri kamuoyuna yansıdı.

CHP Genel Başkan Yadımcısı Sezgin Tanrıkulu ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Amerika'da birlikte katılacağı 26 Eylül'deki konferans öncesi HDP cephesinden yeni bir açıklama geldi.

Hamburg kentinde katıldığı bir konferansta konuşan HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, CHP ile ittifak sinyali verdi. İttifakın zeminini de açıklayan Dora, CHP Ulus-Devlet programından vazgeçmeli dedi.

"Politikada 24 saat çok önemli. Eğer CHP sosyal demokrat bir parti olduğunu söylüyorsa politikalarını değiştirmeli. Cumhuriyetçi, ulus-devlet paradigmasını değiştirmeli. Bizim parti olarak belli başlı ilkelerimiz var. Bu ilkelerimizi belirleyen bütün partilerle görüşürüz. Ön yargıları olmayan partilerle ilişkilerimizi artırmaya hazırız"
Etiketler

Yorumlar

Akinaky 22 adana :

Kaçınılmazdır ki tarih 100 yıl sonra,Cumhuriyet Halk Partisini kurucusuna ihanet etmekle,CHP'nin ana programlarından uzaklaşmasına neden olan şahısları barındırmakla ve üst düzey yönetici pozisyonlarına getirmekle yargılayacaktır. Yüce Türk Ulusunun bir genci olarak söylemeliyim ki,bugün Atamız sağ olsaydı CHP'ye oy vermemize çok kızardı.Cumhuriyet Halk Partisi Dersimli Kemal'in değil TÜRK ULUSUNUN partisidir.Cumhuriyet Halk Partisinin hiç bir genel başkanıda Atatürk'e hakaret eden,PKK ile organik bağlantısı bulunan ve aşırı solcu militanları bu partiye yerleştiremez.Yerleştiriyorsa Türk Gençliğinden oy alamaz almamalı.Ben Atatürk'ün CHPlisiyim.İki kelimeyi bir araya getiremeyen soyu sopu belirsizlerin CHPlisi değilim.Tüm kandaşlarımıda bu hususta özellikle bilinçli olmaya ve CHP kurtarılıncaya kadar CHPye oy vermemeye çağırmayı,Atamıza sadakat borcu bilirim. Saygılarımla.

Ahmet MERİÇ :

CHP ARTIK DERSİMLİ KEMALİN PARTİSİ DERSİMLİ KEMALİN YÜREĞİ YETİYORSA KURSUNLAR ORTAKLIĞINI TÜRK MİLLETİNİN OY VERECEĞİ PARTİSİ VARDA DERSİMLİ KEMALİN OY ALACAĞI TÜRK MİLLETİ OLURMU ONUDA GÖRÜRÜZ....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar