banner864

CHP-HDP mitingte buluştu 08 Şubat 2015, 19:30

CHP-HDP ittifakı tartışılırken, CHP ve HDP'li yöneticiler Kadıköy'deki "Dayanışma ve Birlik Mitingi'nde" buluştu. CHP ve HDP'den üst düzey katılımın olduğu mitingte PKK flamaları ile ve Abdullah Öcalan resimli bayraklar taşındı.
 Bir süredir adı ittifak söylentileriyle gündemde olan CHP ve HDP'nin üst düzey isimleri Kadıköy'de bir araya geldi. İki partinin yöneticilerini bir araya getiren "Dayanışma ve Birlik" mitingi oldu.
İstanbul Kadıköy'de düzenlenen Dayanışma ve Birlik mitingine CHP ve HDP'den üst düzeyde katılım yaşandı.

Mitinge CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Veli Ağbaba ile Milletvekilleri Hüseyin Aygün, Kadir Gökmen Öğüt, Aykut Erdoğdu, Faik Tunay, Parti Meclisi Üyesi Zeynep Altıok ve Eski İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı katıldı. HDP ise mitingte Eş Genel Başkanlar Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü ile İstanbul milletvekili Levent Tüzel tarafından temsil edildi.

Mitingte PKK flamaları taşındı.

Öcalan'ın resimlerinin yer aldığı bayraklar salllandı.

Mitingte konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Baki Düzgün PKK'nın anadilde eğitim talebini kürsünden yineledi.

Yaklaşık 3 saat süren miting açıklamaların ardından sona erdi. 

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

METİN :

kiliçdar oglu kafaya koydu chp yi̇ bi̇ti̇rmeyi̇ i̇nşallah başarilida olacak

Malik boyraz :

tencere kapagini buldu sasiracak bir durum deyil yani

ZİNOS20 :

kiliçdaroğlu yine seçimi yitirmek için bir formül buldu. yerel seçimlerde, c.başkanliği seçimlerinde yaptiği- düştüğü yanlişliklara yine düşeceğe benzer.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar