banner864

CHP heyeti Avrasya'ya yüz çevirdi 04 Aralık 2013, 22:41

AKP'nin siyasi krize sürüklendiği günlerde CHP heyeti, ABD'nin Başkenti Washington'da, Batıya "sadakat" sözü verdi. Brookings Enstitüsü'nde konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, NATO ittifakını önemsiyoruz, Türkiye ittifaklarına sadık bir ülkedir" dedi. CHP lideri, Şangay İşbirliği örgütüyle ilgili de "otoriter ve Batı'ya kıyasla daha az uygar" yorumunu yaptı.
Haziran'da halk hareketinin salladığı AKP iktidarı son günlerine girerken ana muhalafet partisi yüzünü Amerika ve NATO'ya döndü. Türkiye'nin geleceği açısından son derece önemli olan yerel seçimler öncesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NATO'ya ve Batı ittifakına bağlılık sözü verdi.

Kılıçdaroğlu Amerika'nın Başkenti Washington'da çalışmalarını yürüten Brookings Enstitüsü'nde konuştu. CHP lideri dünya ekonomisinde Batıya karşı yükselen değer olan Şangay İşbirliği ülkelerini otoriter olmakla itham etti.

Türkiye'nin NATO sisteminin bir parçası olduğunu defalarca vurgulayan Kılıçdçaroğlu, İsrail'ile iyi ilişkiler konusunda teminat verdi.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar