banner864

CHP, İşçi Partisi'nden Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek istedi 29 Temmuz 2014, 14:41

Siyasi partiler arasında bayramlaşma trafiği başladı. Önce AKP heyeti sonra da İşçi Partisi heyeti CHP'yi ziyaret etti. Bayram sohbetlerinin konusu da Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. CHP, bayram ziyaretine giden İşçi Partisi heyetinden Ekmeleddin İhsanoğlu için destek istedi.
Siyasi partiler arası bayramlaşma trafiği başladı. Bayramın ikinci gününde İşçi Partisi heyeti CHP'yi ziyaret etti.

Bayram sohbetinin gündeminde de 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimi vardı. CHP, İşçi Partisi heyetinden Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için destek istedi.

CHP'ye ilk ziyareti İşçi Partisi yaptı. İşçi Partisi heyetini, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, Ankara Milletvekili Levent Gök ve Parti Meclis'i üyesi Faruk Demir karşıladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, bayram sohbetinde konuyu Cumhurbaşkanlığı seçimine getirdi. Erdoğdu, "Kritik bir süreçteyiz. Bir aday üzerinde birleşme sürecine girildi" dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun bir partinin adayı olmadığını ifade eden Erdoğdu, İşçi Partisi'nden İhsanoğlu için destek istedi.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek ise "Türkiye'nin bağımsızlık ve demokrasi mücadelesi sonuçlanmadı. Cumhuriyetçi, Atatürkçü bir aday olmadığı seçim sürecine girmenin burukluğunu yaşıyoruz. Bir takım kaygılarımız var ve İhsanoğlu bu kaygıları gidermedi" diye konuştu.

CHP'yi daha sonra AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ali dönmez :

Ben Gaziantepliyim Antalyada yasiyorum ben ATATÜRKÇÜYÜM, CHP ATATÜRKCU bir aday gostermiyor diye oy bos giderse tayip aliir iyisimi oylar bolunmesin EKmeleddin ihsan ogluna destegi verecegim tayip in almasindan iyidir

Sibel Erden :

merhaba, seyhan erdogdu anlamaliki, yeni chp kritik süreci degerlendirmek istemedi. bizlere ekmeleddini dayatti. bunun agir sorumlusu kemal kilicdaroglu. hesap verecek. yaziklar olsun.

Oktay Toprak :

atatürkçü aday yoksa oy da yok. seçimi boykot edeceğim.

Keskin, Yıldırım :

Pentegon Think Thankçılarının üç adayı vardı. Bizim adayımız kim? Üçünden birini seçmek gibi bir nedenimiz yok. Üç seçenekte bizi Pentogonun taşeronluğuna götürüyor...

Hulisi BULUT :

Asla oy yok ...

nevruz budak :

bende Ataturkcuyum vatanimi seviyorum onun icinde bencillik etmeden cumhuriyet karsisindaki adaya oyumu verecegim lutfen sandiga gidelim ve bizleri insan yerine koymayanlara karsi oy verelim

yusuf oktar :

Hepsine hayir halli temsil etmiyor.dayatmaci düzenin adaylari olduğu için hayir boykot ediyorum.Atatürk devrimlerinden yana Kemalist Devrimci Yurtsever kesin olmali benim adayim.iste hakkini temsil edecek kimse olmadigi surece oy yok.

Sinan Erismis :

bence her seyi acik konusmanin zamani geldi ve geciyor. bu nedenle kesin tutum alinlami artik...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar