banner864

CHP kapıyı açtı, AKP öne atıldı! 13 Ekim 2013, 19:09

11 günlük Kurban bayramı tatiline giren Meclis'i tatil sonrası yoğun bir mesai bekliyor. Bayram sonrası gündeme gelecek konular arasındaysa tam gün yasası ve açılım paketinin bazı maddeleri yer alacak. Ayrıca bütçe görüşmeleri ve bölünme anayasası paketi de kritik gündem başlıklarından...
 Meclis kriitk süreçte 11 günlük bayram tatiline girdi. Genel Kurul'u bayram sonrası yoğun bir gündem bekliyor.

Gelecek hafta Genel Kurul'a gelecek tasarıların başında tam gün yasası geliyor. Hükümetin daha önce bu konuda yaptığı düzenlemeler Anayasa Mahkemesi engeline takılmıştı. AKP şimdi bu engelleri yeni tasarılarla aşma hedefinde.

Genel Kurul'un kritik gündemlerinden biri de Erdoğan'ın açıkladığı açılım paketi. Paket içerisinde yer alan ve yasal düzenleme gerektiren konular Meclis'e gelecek.

Bayram sonrası gündemi en çok meşgul edecek başlıksa bölünme anayasası çalışmaları... Durma noktasına gelen çalışmalar CHP'nin 60 maddelik paket önerisiyle yeniden hareketlendi. CHP'nin çağrısına AKP'den de olumlu yanıt geldi. Bayram sonrası sınırlı sayıda madde içeren bir paketin Meclis'e gelme olasılığı ufukta belirmiş durumda.

Ve bir diğer başlık. Yıl sonu yaklaşıyor. Bütçe görüşmeleri de hızlanıyor. Bayram ertesi plan ve bütçe komisyonu yoğun bir mesaiye başlayacak, 2014 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısını görüşecek.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

vatandas :

cok mu calistiniz vah vah... bu kadar is varken 11 gun tatil...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar