banner864

CHP'li Atilla Sertel'e YSK'dan şok! 18 Nisan 2015, 14:11

CHP'li Atilla Sertel'in milletvekilli adaylığı iptal edildi. Yüksek Seçim Kurulu'nun iptal gerekçesi ise, "Sertel'in Basın İlan Kurumu'nun Genel Kurulu'na katılmış olması." Sertel CHP'li 3 ismin kendisini şikayeti ettiğini belirtti
Yüksek Seçim Kurulu, CHP'li Atilla Sertel'in milletvekili adaylığını iptal etti. Gerekçe, Sertel'in Basın İlan Kurumu'nun Genel Kurulu'na katılmış olması.

İzmir 2. bölgeden aday olan Sertel, haberi twitter hesabından duyurdu. Sertel, CHP'li 3 ismin şikayeti sonucu YSK'nın bu kararı aldığını duyurdu.

Sertel, "İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni temsilen gazetecilerin haklarını korumak için Basın İlan Kurumu'nun Genel Kurulu'na katılıyordum. Bunu devlet memurluğu görevi saymışlar. Ben o kurumdan maaş almıyorum. Sadece 3 ayda bir katılıp görüş bildiriyorum." ifadelerini paylaştı.

İddiaya göre, CHP eski İzmir İl Başkanı Ali Engin Ozan Çelik ve Levent Ünal isimli partililer, İl Seçim Kurulu'na dilekçe ile itirazda bulundu. Sertel'in, kamu görevinden istifa etmediği için milletvekili adayı olamayacağını söylediler.

Sertel de Twitter'dan yaptığı paylaşımda şikayet eden 3 CHP'linin ismini bildiğini belirtti.

YSK’nın kararı sonrası, CHP'nin İzmir’de yaptığı önseçimde 11'inci sırada yer alan Nevzat Kavalar listeye girecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar