CHP'li Koç'tan koalisyon açıklaması: En büyük sorumluluk... 01 Ağustos 2015, 18:07

AKP ile CHP heyetleri, koalisyon görüşmelerinin dördüncü istikşafi toplantısı yapıldı. Bugün yalnızca açılım konusu ele alındı. CHP'li Haluk Koç açılımın devamı için için meclisi işaret etti, "sorumluluk siyasilere düşüyor" dedi. AKP'li Ömer Çelik ise "Koç'un bazı açıklamalarına siyasi olarak katılmamız mümkün değil" ifadelerini kullandı
AKP ile CHP heyetlerinin koalisyon görüşmelerinde 4'üncü turu sona erdi.

İlk üçü Ankara Palas'ta yapılan görüşmelerin dördüncüsü için bu kez adres Türkiye Büyük Millet Meclisi'ydi. Toplantının ana gündemi açılım oldu. CHP heyetinin çözüm için Meclis'i adres gösterdiği, uzlaşma komisyonu kurulması fikrini yinelediği belirtiliyor.

Görüşme sonrası heyet başkanları kameraların karşısına geçti. İlk açıklamayı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç oldu. Koç, açılımın devamı için meclisi işaret eden ifadeler kullandı.

Koç, dış politikada ve ekonomide yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. "Bu koalisyonlar sorunlar çözülebilir" dedi.

AKP heyetine başkanlık eden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ise konuşmasında Haluk Koç'un açıklamalarını değerlendirdi.
"Yaptığı açıklamaların bazılarına siyasi olarak katılmamız mümkün değil."
AKP-CHP koalisyonu arayışı için son görüşme Pazartesi günü yapılacak. Görüşmlerden sonra heyetler genel başkanlarına sunum yapacak. Genel başkanlar yapılan sunuma göre kararını verecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

dogan can :

kemal kılıçtaroğlu ve kontenjandan seçtirdikleri istifa edip akp ile koalisyon kursun hem chp kurtulur hemde ülke

Şahin Erbay :

Ey Haluk Koç kim öldürüyor mehmetçıkleri, kim yakıyor makineleri, tırları. Senin Pkk den haberin yok mu. Sen kendini uyanık milleti aptal sanıyorsun herhalde

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar