CHP Lideri'nden MİT iddiası 21 Kasım 2014, 20:40

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'nin MİT eliyle CHP'de operasyon yapmaya çalıştığını iddia etti. "Tuzağa düşmeyin" diyen Kılıçdaroğlu, başta Ulusalcılar olmak üzere CHP'li milletvekillerini uyardı. Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu'nun Dersim özrü ile ilgili "Çıkıp birinin CHP'nin görüşünü anlatması lazımdı" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'nin MİT ile birlikte partisi içinde operasyon yapmaya çalıştığını iddia etti. Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Kılıçdaroğlu, başta Ulusalcılar olmak üzere, CHP milletvekillerini uyardı.

"MİT GRUBU CHP'DE OPERASYONLA GÖREVLİ"

"Sık sık "AKP'nin derin devleti" diyorum. MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar. Bu tuzağa da hiçbir CHP'linin düşmemesi lazım. Başta da kendisini "Ulusalcı" olarak tanımlayan arkadaşların düşmemesi lazım. "

Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun Dersim özrü de soruldu. CHP Lideri "Birinin de çıkıp CHP'nin görüşlerini anlatması lazımdı, Sezgin Bey anlattı" dedi.

Sık sık açılım sürecinin Meclis'e taşınmasını isteyen Kılıçdaroğlu, HDP'nin "Sürece CHP de katılsın" çağrısını da değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, milletvekillerinden oluşan bir İmralı heyetine katılmayacaklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu, PKK'nın silahlara veda etmeyeceğini, bunu da herkesin bildiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

cenapaytepe :

çıkıp birinin chp nin görüşünü anlatması lazımdı....aynı sizin yaptığınız gibi sivil toplum kuruluşları ile konuş siyasi partilerle konuş ...sonra çık ben risk alıyorum ..tıpış tıpış gidip oy vereceksiniz de ...görüştüğün insanlarla oyun olsun diyemi görüştünüz sezgin tanrının kulu hangi görüşünüzü açıklayacak dahası kim inanacak

ergun demir :

insan gibi istifa insan gibi.. geldiğin chpyi getirdiğin hale bak...inanılmaz...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar