banner864

CHP'nin koalisyon görüşme heyeti belli oldu 23 Temmuz 2015, 15:22

CHP'de, koalisyon görüşmelerini yürütecek olan heyet belirlendi. Başbakan Davutoğlu'nun ziyaretinde, onu karşılayan isimlerin koalisyon müzakerelerini de yürütmesine karar verildi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin koalisyon için 14 bakanlık talep ettiklerini açıkladı
CHP adına koalisyon görüşmelerini yürütecek heyet belirlendi.

Heyette, ilk tur görüşmesi sırasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu karşılayan isimler bulunacak. 

CHP'den yapılan açıklamaya göre; heyette Parti Sözcüsü Haluk Koç, Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Selin Sayek Böke ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi yer alacak.

Koalisyon arayışlarına ilişkin ise CHP'den çarpıcı açıklamalar geldi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, koalisyon hükümetinde 14 bakanlık talep ettiklerini açıkladı.
"14 BAKANLIK İSTİYORUZ"
Gürsel Tekin: CHP olarak bir koalisyon hükümeti kurulması halinde yapmak istediklerimizi 14 madde halinde kamuoyuna açıkladık. 14 madde demek, 14 bakanlık demektir. Çünkü o sorunları ancak CHP’li bakanların bulunduğu bir hükümet aşabilir. Örneğin dış politikamız iflas etmiş durumda.

Bir başka açıklama ise CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan'dan geldi. Sarıhan, masadan kalkan tarafın CHP olmayacağını söyledi.

Herkes koalisyon arayışlarını konuşurken, Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal erken seçim mesajı verdi. Baykal, AKP ve MHP'nin koalisyon kurmak istemediğini söyledi. Baykal, "Yani, koalisyon görüşmeleri artık tiyatrodan ibaret. Kasımda seçim var" dedi.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar