banner864

CHP'nin umudu ABD 10 Nisan 2015, 14:49

HDP'nin barajı aşmasını isteyen CHP umudunu Amerika'ya bağladı. CHP, seçim çalışmaları için Obama'ya seçim kazandıran strateji şirketi ile anlaştı. Amerikan şirketi ile Türk halkının beklentilerini ve partisinin hedef kitlesini belirleyecek olan CHP, hazineden tam 115 milyon lira seçim yardımı alacak.
CHP'ye 7 Haziran seçimleri için okyanus ötesinden, Amerika'dan destek gelecek. 

CHP yönetimi, Türk halkının beklentilerini, partinin hedef kitlesinin kim olduğu, seçmenin partiye nasıl yönlendirileceği gibi konularda Obama'nın stratejisini belirleyen şirketle anlaştı.

CHP'nin Tanıtım ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Amerika'lı bir Strateji şirketi ile anlaştıklarını açıkladı. Hürriyet'in haberine göre şirket CHP için alan araştırması yapacak, sonuçları yorumlayıp seçim stratejisine katkıda bulunacak. 

New York merkezli strateji şirketi, adını ilk olarak 1996'da Bill Clinton'un seçim kampanyasında duyurdu. Şirket, 2008 yılında, o dönemde senatör olan Barack Obama'yı ABD Başkanlığı'na taşıyan seçim stratejisindeki katkısıyla da adından söz ettirdi.

Tayland ve Malezya gibi ülkelerde de seçim kampanyalarına imza atan Amerikan şirketi 2016 seçimlerinde eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'la da çalışacak

CHP 7 Haziran seçimleri için hazineden tam 115 milyon lira seçim yardımı alacak.

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorumlar

Hasan Sabbah :

tayibin başa geldiği gibi gelicek ise tayibin yan versiyonu geliyor demek

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

atatürk kendi̇ halkina güvendi̇ dünya i̇le savaşti kiliçtaroiğlu ameri̇kaya güveni̇p seçi̇me gi̇di̇yor ...........chpli̇ seçmöen her şeye çok di̇kkat et .çşi̇mdi̇ bağimsizlik özgürlük mi̇lli̇ dayanişma ve vatana vatan parti̇si̇ni̇n i̇kdi̇dari.

ilahiadalet :

boşuna o parayı heba etmeyin amerikadan medet ya america diyen yeni chp ye oy yok, oylar vatan partisine

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar