banner864

CHP - PKK/PYD buluşması 03 Ağustos 2015, 19:29

CHP Gençlik Kolları'ndan bir heyet Ayn El Arap'a gitti. CHP'liler PKK'nın Suriye kolu PYD tarafından ağırlandı. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, PYD'li Enver Müslim ile görüştü. CHP'li Yıldız PYD'yi övdü. Müslim de CHP ile ilişkiler geliştirmek istediklerini belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi ile PKK'nın Suriye kolu PYD arasında dikkat çeken bir görüşme yapıldı. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız'ın başkanlığındaki heyet, Suriye'ye geçti ve Aynel Arab'ta onları PYD kantonu başkanı Enver Müslim ağırladı.

Müslim ile Yıldız yaklaşık 2 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmeyi değerlendiren Yıldız, Ayn El Arab’a, çocuklara ve şehrin yeniden inşasına yardım için geçtiklerini belirtti. 

Yıldız, PYD'nin Ayn El-Arab’ta verilen mücadelenin simgesi olarak niteledi. 

CHP ziyaretini değerlendiren PYD'li Enver Müslim de CHP ile ilşkiler geliştirmek istediklerini söyledi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

ilahiadalet :

tek kelimeyle yazıklar olsun Chp yi pkk yla muhatap edecek kadar alçaldırlar yazıklar olsun haram olsun verdiğim oy yazıklar olsun kılıçdaroğlu partiyi nerelere düşürdün be

vp :

akillarinca erken secim oncesi kurtlerden oy alacak. bu partiden kopan ulusalcilari alan kazanir. ya vatan ya mhp. mhp biraz ataturk vurgusu yapsa mesela.

TC KAYIP-ŞEHİT :

NE HALT YERSENİZ YİYİN ! AMA ARKANIZDA DURAN , HEPİNİZİN DÜŞMAN OLDUĞUNU ADIM GİBİ BİLDİĞİM , ATAMIN FOTOĞRAFINI KALDIRIN ! TÜRK MİLLETİ YEMİYOR ARTIK ! DERSİM'LİNİN FOTOSUYLA İDARE EDİN !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar