banner864

CHP, PKK’yı yasalaştıran kanunun iptali için AYM'ye başvurmayacak 26 Ağustos 2014, 19:25

CHP Grubu, PKK’yı yasalaştıran kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurmayacak. Kararı CHP Grup Başkanvekili Engin Altay açıkladı, "Süheyl Batum'un dilekçesine imza vermeyeceğiz, biz bu kanunu destekledik" dedi.

PKK'YI YASALLAŞTIRAN KANUN paylaşan: ulusalkanal
PKK'yı yasallaştıran kanunun iptal edilmesi için CHP Anayasa Mahkemesi'ne başvurmayacak.

CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum kanunun iptali için dilekçe yazdı, ilk imzayı attı ve dilekçeyi CHP Grup Başkanvekilliğine gönderdi.

Ancak Batum'un dilekçesine CHP Grubu olumsuz yanıt verdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, PKK'yı yasallaştıran kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceklerini açıkladı.

PKK yasalaştıran kanun teklifine katkılarını verdiklerini vurgulayan Altay, bu konu ile ilgili partide bir tartışma olmadığını da sözlerine ekledi.

Konu CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce'ye de soruldu, "genel başkan seçildikten sonra yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurup başvurmamayı düşünürüz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

işte atanın partiyi bıraktıkları .......en kötüsüde muharrem incenin şu sözleri genel başkan seçildikten sonra düşünürüz ...vay vay vay..muharrem hoca ....sendemi bürütüs....ülkenin yararı ve ali menfaetleri için .zamanında atatürk düşünmüş siz düşünmeyin .ilkelerden sapmayın iş kendiliğinden düze çıkar .çünkü mimar büyük..ama muharrem hoca bu sözleri ile amerikaya göz kırpıyor....türkiyeyi kurtaracak tek parti işçi partisidir .diğerlerinin hepsi ortada.

ANA :

akp 2023 hedefledi ama ben anamuhalefeti cumhuriyeti bitirme konusunda daha heyecanli görüyorum.2015 seçimlerinde kk chp yi ya bitirecek ya bitirecek.mi de benim için çok farkli değil.ychp ye ne diyelim ...

Mithat Çam :

Kemal kılıçdaroğlu eğer kurultayı alırsa chp'ye oy vermem.

Ahmet MERİÇ :

Vay be ben bu güne kadar kimlere oy vermişim....yazıklar olsun.........

Emre :

Hic sasirmadim,her zaman zaten AKP dayanagi oldu CHP diyordum...

aslan türk :

bunda sasilacak bir durum yok, biz de chp den baska bir sey beklemiyorduk zaten. bildigimiz, bekledigimiz bir sey var o da 2015 secimlerinde chp nin ve mhp nin tarihe karisacagi, meclise bile giremeyecegidir.

veli demirel :

chp de akp gibi kürtçü oldu. çok yazık

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar