banner864

CHP ve MHP'nin gündemi: Yolsuzluk 07 Ocak 2014, 20:38

Türk ordusuna yönelik Ergenekon ve Balyoz tertiplerini ortadan kaldırma imkanı tanıyan "yeniden yargılama" konusu ve "yolsuzluk operasyonu" CHP ve MHP grup toplantılarının gündemindeydi. MHP Lideri Bahçeli, yaniden yargılamaya itiraz etti, "ülkenin şu anki ihtiyacı bu değil" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdçaroğlu da yolsuzluk operasyonuyla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü göreve çağırdı.
17 Aralık operasyonu AKP cemaat ortaklığının bittiğini gösteren bir milat oldu, siyasetin gündemi "yolsuzluk operasyonu" ve tertip davalarında "yeniden yargılama" konularına odaklandı.

Türk ordusuna yönelik kumpasların bozulmasına olanak tanıyan girişimlere MHP liderinden itiraz geldi. Devlet Bahçeli; yolsuzluk operasyonunun gölgelendiği gerekçesiyle "yeniden yargılama" konusuna itiraz etti, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na yüklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündemiden de Yolsuzluk operasyonu vardı. Kılıçdaroğlu kumpas kelimesiyle AKP'nin yolsuzluk operasyonunu örtmeye çalıştığını belirtti.

Kılıdaçroğlu operasyon süreciyle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü göreve davet etti.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

Tulin ak :

Cok haklilar bence cumuhur baskani sadece rahat yasamini geciriyor bana dokunmayan yilan bin yasasin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar