banner864

CHP ve PKK, ABD'de buluştu! YPG'ye yardım istediler 27 Eylül 2014, 19:07

CHP ve PKK Amerika'da buluştu. Washington'da düzenlenen Kürt Realistesi Konferansı'nda gündem IŞİD-PYD çatışmasıydı. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, PYD'ye ağır silahların ulaştırılabilmesi için AKP'den koridor açmasını istedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da PKK'nın Suriye'de "kendi namusunu, topraklarını koruduğunu" söyledi.
CHP ile PKK'yı Amerika'da buluşturan Kürt Realitesi Konferansı'nda, PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye destek söylemleri yükseldi. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, PYD'ye ağır silahların ulaştırılabilmesi için AKP hükümetinden, koridor açmasını istedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da PYD'nin silahlı kolu YPG'yi övdü.

Demirtaş, ağır silahların ulaştırılması için koridor açılması talebinin, PYD Eş Genel Başkanı Salih Müslim'den geldiğini belirtti, "tek şey istiyorlar, 'Bize ağır silahların ulaşabileceği bir koridor açsınlar' diyorlar." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da konuşmasına, "Washington’dayız ama vicdanımız, kalbimiz, yüreğimiz Kobani'de" sözleriyle başladı.

 "AKLIMIZ VİCDANIMIZ KOBANİ'DE"


Türkiye’yi yöneten siyasi liderlik, Rojava’daki Kürt meselesi ile IŞİD meselesini aynı tutuyorsa; bizim için aynıdır diyorsa, Türkiye’de Kürt meselesinin çözümünden de o kadar uzaktır. Zira bir tarafta IŞİD gibi küresel bir vahşet örgütü var. Bir taraftan kendi topraklarını kendi canlarını kendi namuslarını korumaya çalışan bir halk var.

Tanrıkulu, bir izleyicinin "Bu sizin görüşünüz mü yoksa partinizin mi?" sorusuna "CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak buradayım. Bu görüşlerim partinin web sayfasında yer alacak" yanıtını verdi.

Toplantıya, video konferans yoluyla bağlanan PYD Eşbaşkanı Salih Müslim de emperyalist ülkeleri Suriye'ye müdahaleye çağırdı. Kerkük Valisi Necmettin Kerim de AKP iktidarından PKK lideri Abdullah Öcalan’ı serbest bırakmasını istedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Abdullah :

Allah c.c., sizleri ıslah etsin eğer mümkünü değilse ,bildiği gibi yapsın. .

Vatandas :

Iyi gitsinler kobanilerine

Sabahattin :

Yaziklar olsun size ser gucler ile ittifak yapan chp ye

şemsi ulus :

Tarih yok chp yok iftira çok

Osman Çakır :

İhanetin gerçekten ayyuka çıktığı anlar. Size bu ülkede su bile içmek haram.

Salih Baybağ :

İliklerinize kadar olmuşsunuz Y-CHP, Emperyâlistlerden aman dileyecek kadar olmuşsunuz

camtora :

ihanetin ta kendisi

Mert :

ALLAH sizi kahretsin ne işiniz var amerikada siz taksimde yürüyün Atatürk'ün adını anmayın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar