banner864

CHP yönetimi arayışta! 14 Ağustos 2014, 18:57

Partide yükselen "istifa et, kurultayı topla" çağrılarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu set çekebilme arayışında. Bu kapsamda Kılıçdaroğlu'nun MYK'da "olağan kurultay için hazırlanalım" dediği öne sürüldü. Ancak CHP Genel Merkezi'ni yakından takip edenler bunun bir oyalama taktiği olduğu görüşünde.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinden gelen "istifa et, kurultayı topla" çağrılarını hafifletme gayreti içinde... Kurultay çağrıları parti yönetimini baskı altına alıyor. Bu nedenle de genel merkez baskıları azaltmak için politik manevralar yapmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu'nun bu çerçevede MYK'da kurmaylarına "kurultay için hazırılanın" dediği öne sürüldü. Öngörülen tarih de 11-12 ya da 18-19 Ekim...

Ancak CHP yönetimini yakından izleyenler bu hamleyi zaman kazanma olarak görüyor. Kurultay tarihi Cumhurbaşkanı seçimi, öncesi 1 yıl uzatılmıştı, bu kararı da Parti Meclisi vermişti. Kılıçdaroğlu'nun MYK'da kurmaylarına "kurultaya hazırlanalım" demesinin tepkileri azaltma çabası olduğu değerlendiriliyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder