banner864

CHP'de açılım kurultayı 05 Eylül 2014, 10:29

CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde yapılıyor. “Birlik ve Kardeşlik Kurultayı”nda genel başkan seçimi yapılacak.
İlgili Galeriye Git CHP Kurultayı'ndan fotoğraflar
CHP'de genel başkan seçiminin yapılacağı 18'nci olağanüsü kurultay başladı.

CHP Kurultayı'nda salona ilk giren isim Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. İnce'nin ardından da Kemal Kıluçdaroğlu salona girdi. Kılıçdaroğlu ile İnce basına birlikte görüntü verdikten sonra yan yana oturdu.

Bin 218 delege de kendilerine ayrılmış koltuklara yerini aldı. Ana salona, yaklaşık bin 250 izleyici alındı.

Kurultayın açılış konuşmasını mevcut genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Divan başkanlığına CHP Grup başkan Vekiili Engin Altay seçildi.

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce 177 imza ile genel başkanlığa aday gösterildi. İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ise 944 imza ile genel başkanlığa aday oldu.

Kurultayın ikinci gününde Parti Meclisi üyeliği seçimi yapılacak. Kılıçdaroğlu'nun partiye davet ettiği eski Saadet Partisi yöneticisi Mehmet Bekaroğlu 60 kişilik Parti Meclisi'ne seçildiği takdirde MYK'ya da alınacak. Bekeroğlu ile birlikte CHP'ye katılan eski HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un yardımcısı Zeki Kılıçdaraslan da Parti Meclisi'ne üye yapılacak.

Kurultayda parti tüzüğünde de iki önemli değişiklik yapılacak. Birincisi değişiklik ile CHP'de yeniden "Güçlü genel sekreterlik" sistemine geri dönülecek. İkinci değişiklikle de ilçe örgütlerinin gerektiğinde görevden aloınmaları ve yeniden yönetime atanmaları kolaylaştırılacak.

Yorumlar

dilek dinler :

Tek dogru MUHARREM INCE

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar