banner864

''CHP’de buyruk mu işleyecektir, hukuk mu işleyecektir'' 06 Kasım 2014, 21:45

Kadro Hareketi, Süheyl Batum'un CHP'den ihraç edilmesiyle ilgili bir bildiri yayınladı.
Kadro Hareketi, Süheyl Batum'un CHP'den ihraç edilmesiyle ilgili bir bildiri yayınladı.
Açıklamada, "Genel Merkez’e mescit açarak, PKK savunuculuğu yaparak, Cemaat ile kol kola girerek, Atatürkçüleri tasfiye ederek,bölünme anayasasına, yerel özerkliğe evet diyerek partimiz; AKP iktidarına değnekçilik yapmaktan öteye gidememiştir." ifadeleri kullanıldı.

İşte o bildiri:Değerli Yurtseverler;
Değerli Yol Arkadaşlarımız;
Değerli Cumhuriyet Halk Partililer;

Üzülerek belirtmekteyiz ki; partimizde yaşanan son gelişmeleri ibret içerisinde takip etmekteyiz. Partimizi kimliksizleştiren, değerlerinden hızlıca uzaklaştıran söylem ve eylemler, parti tabanında ve seçmen nezdinde her geçen güninfial yaratmaktadır.
Emine Ülker Tarhan’ın istifası ile birlikte adeta bir tasfiye sürecine zemin yaratılmış, ulusalcı avının başlangıcı verilmiş ve bunun için de ilk hedef olarak Atatürkçü kimliği ile yakından takip ettiğimiz, değerli vekilimiz Prof.Dr.Süheyl Batum seçilmiştir.
Bir siyasi partide, disiplin elzemdir. Fakat disiplin mekanizması; bir tasfiye aracı haline getirilmemeli, muhalif gördüklerini susturma girişimine dönüştürülmemelidir, kısacası yandaşlaştırılmamalıdır.Sn.Süheyl Batum için MYK’da alınan disiplin kararının dahi parti tüzüğüne uygun olmadığını belirtir; Bülent Ecevit’in “CHP’de buyruk mu işleyecektir, hukuk mu işleyecektir?” sözünü,sizlere bir kere daha hatırlatmak isteriz.
Eğer ki her şeye rağmen, disiplin sürecinde samimi iseniz; Amerikan büyükelçisi ile otel odalarında gizli görüşme yapanları, Amerika’da PKK toplantılarına katılan CIA ajanlarını, Doğu’da HDP’ye oy çağrısı yapan PM üyelerini,Rumlara, Ermenilere soykırım yaptık diyen vekilleri, yöneticileri, grevdeki işçileri sopa ile dövdüren belediye başkanlarını, tekke ve zaviyeleri savunanları, cemaat sevicilerini, TOKİ ortaklarını, kadın gazeteci tartaklayan, yolsuzluk şaibeli, PKK sempatizanı gençleri de disipline vermenizi bekliyoruz.
Disiplin kararı alan MYK üyelerinin birçoğunun CHP ile uzaktan, yakından ilgisi bulunmadığını da ayrıca belirtmek isteriz. 12.maddeden partimizin yönetim kademelerine taşınan Atatürk ve Cumhuriyetkarşıtlarının, PKK yandaşlarının, gericiliğe ve bölücülüğe hizmet etmeyi ilke edinmiş kişilerin aldıkları kararlar; Atatürk’ü, Atatürk’ün devrimlerini, Cumhuriyet’i ve Altı Ok’u gönüllerine kazımış yurtseverler için hiçbir anlam ifade etmemektedir.
Genel Merkez’e mescit açarak, PKK savunuculuğu yaparak, Cemaat ile kol kola girerek, Atatürkçüleri tasfiye ederek,bölünme anayasasına, yerel özerkliğe evet diyerek partimiz; AKP iktidarına değnekçilik yapmaktan öteye gidememiştir.
Kadro Hareketi olarak; değnekçilere, rantçılarına, bölücülere, Atatürk düşmanlarına karşı; gerçek Atatürkçülerin, milli mücadelecilerin, tam bağımsızlıkçıların yanında mücadeleye devam edeceğiz.
Tüm yurtseverleri Sn.Süheyl Batum’un haklı mücadelesinde, yanında olmaya davet ediyoruz.
Gün; birlik olma ve mücadele günüdür.
Saygılarımızla.

Kadro Hareketi


Etiketler

Yorumlar

AY :

kadro hareketi sizi kutluyorum

Gürhan Salihlili :

Aferin, Süheyl Batum'a! Sözünüzü kesinlikle sakınmayınız! Dananın kuyruğu kopmalıdır...

mahmut çevik :

o zaman işçi partisine katılın bu chp den biran önce ayrılın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder