banner864

CHP'de ''çatı aday'' çatlağı: Milletvekilleri isyan etti 16 Haziran 2014, 16:05


CHP'de ''çatı aday'' çatlağı: Milletvekilleri... paylaşan: ulusalkanal
Muhalefetin Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu AKP cephesinde ise sevinçle karşılandı. AKP Gup Başkan vekili Ahmet Aydın da "CHP kendi içinde aday çıkaramamanın acziyetini yaşıyor." yorumunu yaptı. Burhan Kuzu ise Kılıçdaroğlu İhsanoğlu'nu tanımaz bile ifadelerini kullandı.

Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Erdoğan'ı kutladı, "Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı hayırlı olsun" dedi. arak sunulan eski İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İslamoğlu için ilk günden çok sayıda olumsuz tepki geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önerdiği ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin onayladığı İhsanoğlu'na CHP'li vekiller onay vermedi.

Ulusal Kanal canlı yayınına katılan Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'le aynı kulvarda bir ismi kabul edemeyeceklerini açıkladı.

İhsanoğlu'nun aday gösterilmesine en sert tepki İstanbul Milletvekili Nur Serter'den geldi. Serter "CHP'nin kendini inkar edecek bir girişimde bulunduğunu" dedi.

Eski milletvekillerinden Şahin Mengü "laiklik karşıtı, cumhuriyet karşıtı" bir isme oy veremeyeceğini söyledi.

Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "sağa açılma politikasının CHP'yi siyasal islam'a götürdüğüne" dikkat çekti.

Parti Meclisi üyesi Gökhan Günaydın da "Yağmurdan kaçınmak için bu çatının altına girilmez; bu çatı şakır şakır akar" sözleriyle İhsanoğlu'nun adaylığına tepki gösterdi.

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur ve İhsan Özkes de İhsanoğlu ismini şaşkınlıkla karşıladı. Mesajlarda Ekmeleddin İhsanoğlu'nun toplantılarda ortaya koyulan niteliklere uygun olmadığını ifade edildi.
  

Muhalefetin Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu AKP cephesinde ise sevinçle karşılandı. AKP Gup Başkan vekili Ahmet Aydın da "CHP kendi içinde aday çıkaramamanın acziyetini yaşıyor." yorumunu yaptı. Burhan Kuzu ise Kılıçdaroğlu İhsanoğlu'nu tanımaz bile ifadelerini kullandı.

Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Erdoğan'ı kutladı, "Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı hayırlı olsun" dedi.
  


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC yasar :

Kemal kılıçtaroğlundan daha ne bekliyorduk ki? Gerçekten chpli millet vekilleri kendini gõsterip yeni bir aday gõstermeseler yuh olsun diyor rte başkanlının hayırlı olsun chpliler kına yaksın

abrek :

serhat bey, siz ne kadar tanıyor ve gecmişinin cagdaş türkiye normlarına uygun olduğunu dusunuyorsunuz bu beyi.. ha tanımıyor ve bu husust aherhangi bir fiki rbeyan edemiyor ve buna karsılık da bilmediğiniz bir insana oy verebilecek bir kapasitedeyseniz.. üzgünüm ki siz bağımlı, ağza bakan bir karakteristik yapıya sahipsiniz demektir.. biran önce bunu degistirmenizi dilerim kişiliğinizden..

abrek :

allah var chp fena sacmaladı..

serhat :

sn.kılıçdaroğlu söyledi anlamadınız herhalde chp ye başkan seçilmilyor tabandan birini çıkarsanız oyu sıfır hiç olmadı bu şekilde başa baş yarışır geçmiştende ders almıyorsunuz gidin o zaman baykalı veya sabih kanadoğlunu aday yapın ..

BÜLENT BİLGİN :

bu iki beceriksiz lider,rte yi zorla çankaya ya çıkaracaklar. inşallah 20 akli selim cumhuriyetçi vekil çikarda adam gibi oy verebilecğimiz birini aday yapar. gönül rahatliği ile oy vermek nasib olur inşallah.

osman şimşek :

sayın kılıçlaroglu polıtıkadan anlamıyor hangısı chp lı yada hangısı halkı sevıyor bılmıyor tek bıldıgı akp ye laf söylemesı akp yı desteklemesı derhalkoltuktan kalkıp iştifa etmesı lazım atatürkün burakmış oldugu chp ye ihanet etmektedır nedenı akp nın has adamını cumhur başkanlıga getırmesı olmuştur

Alp G :

O kadar çalışma yaptınız bula bula bu adayımı buldunuz CHP kendine gel . Atatürkün kemiklerini sızlattınız . Ömür boyu CHP ye oy verdim ama bu adayla seçime giderseniz size oy yok bilesiniz

nermin :

ataturk'culerin devrim yapip meclisteki israil/abd ajani vatan hainlerini temizlemekten baska caresi yoktur!ya da turkiye karanlik dipsiz bir kuyuda kaybolup gidecektir! bu kadar cok hainin oldugu baska bir ulke oldugunu sanmiyorum!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar