banner864

CHP'de cemaatçi aday 27 Kasım 2013, 16:15

CHP'nin, Bağcılar ilçesinde Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen Muhammet Çakmak'ı aday göstereceği öne sürüldü. Bir dönem CHP Parti Meclisi'ne de giren Çakmak, Gülen için övgü dolu açıklamalarıyla tanınıyor. Çakmak Kılıçdaroğlu'nun danışmanlık görevini yürütüyor.
İstanbul Belediye seçimi için PKK'yla görüştüğü belirtilen CHP'nin ilçe belediyelerinde de ilginç isimlere yer vereceği belirtildi. Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre,Bağcılar İlçesinde Belediye Başkanlığı'na Muhammet Çakmak'ı aday göstereceği öğrenildi.

Çakmak'ın resmi adaylık başvurusunu yaptığı, danışmanlık görevinden ve ders verdiği üniversiteden istifa ettiği belirtildi.

Muhammet Çakmak, CHP içine giren cemaat bağlantılı isimlerden biri. Muhammet Çakmak, özellikle Fethullah Gülen'e yönelik övgü dolu açıklamalarıyla tanınıyor.

Bir dönem CHP Parti Meclisi üyeliği yapan Muhammet Çakmak, bir sonraki seçimde Parti Meclisi'ne giremedi. Çakmak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlık görevine getirildi.

Çakmak'ın ismi son olarak Kılıçdaroğlu-Cemaat buluşmalarına aracı olması ile gündeme geldi. Kılıçdaroğlu'nun tarikat liderleriyle yaptığı toplantıları da Muhammet Çakmak'ın düzenlediği belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar