banner864

CHP'de istifa tartışması büyüyor 14 Ağustos 2014, 16:30

Suların giderek ısındığı CHP'de, Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa çağrısı yapan vekiller hakkında söylediği "Onları göreve getirdiğime pişmanım" sözlerine, milletvekilleri sert tepki gösterdi.

CHP'de istifa tartışması sürüyor paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası ana muhalefet partisinde başlayan gerilim giderek büyüyor.

Seçim sonrası "sonuçlar CHP'de lider tartışması başlatmaz, başlatırsa sevinirim" sözleriyle demokrat bir kimlik çizmeye çalışan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bu sözlerinin üzerinden çok geçmeden söylemlerini tam ters yönde değiştirdi.

CHP lideri, kendisini istifaya çağıran milletvekillerine önce 'Partinin yakasından düşün' dedi, ardından 'Onları göreve getirdiğime pişmanım' ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine milletvekillerinden sert tepki geldi.

Kılıçdaroğlu'nun "bu hastalıklı zihniyetin ürünüdür" sözünü hatırlatan Ankara milletvekili Emine Ülker Tarhan, "Mustafa Kemal'e vurgu yapmak hastalıklı zihniyetin ifadesiyse bu ikrardır ve tam anlamıyla suçüstüdür." dedi.

Kılıçdaroğlu'na bir tepki de Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'dan geldi. Dilek Akagün Yılmaz ise "Ben partide, Genel Başkan'dan daha eskiyim. Milletvekillerinin Genel Merkez'in her kararına biat içinde olmalarını beklemek doğru değil. Kurultay için imza toplamaya başlayacağız." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Melik Erdem :

Sen ilk önce amerika Otel odasında ne görüştün kk boşuna cirpiniyorsun tipis tipis gideceksin

tülin kafkas :

ne oldu müdür tayyibe mi özendin senin o partiye nasıl geldiğini hepimiz biliyoruz dağdan gelip bağcıyı mı kovuyorsun sen istifa et artık kk

Erkin Yazaroğlu :

sevgili muharrem ince, sizi ve diğer cumhuriyetçi 6 kişiyi birarada görmek istiyoruz, biliyorum ki bizler daha da çokuz. lütfen hiçbir şey sizleri geri döndürmesin. biz kurultay demiyoruz, chp'nin maalesef şu an başında olan ve 6 ok dışındaki ilkeleri chp'ye yamamaya çalışanlarıyla birlikte tüm ekibinin istifa etmesini istiyoruz. eğer az da olsa onurdan nasiplerini almışlarsa ve faziletli olduklarını düşünüyorlarsa sonrasında aday da olmayacaklar. sizleri de onları da vatandaş olarak oralara biz getirdik, yanılıyoruz ama öğreniyoruz. sanırım sonuçları çok iyi olur, recep bey de kemal bey'i başbakan ve akp başkanlığına atayarak büyük bir sorundan kurtulur. kemal bey her zaman diyordu ya, "biz daha iyisini yaparız" diyerek akp zorda kaldığında kendilerini feda ediyorlardı ya, alın size çözüm.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar