CHP'de kazan kaynıyor 11 Ağustos 2014, 17:42

CHP Milletvekilleri Süheyl Batum ve Birgül Ayman Güler, seçim sonuçlarının ardından CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi. Batum, CHP seçmeninin kandırıldığını söyledi , "Bu başarısızlığın sorumlusu Genel Başkan ise tabii ki olağanüstü kurultay olur" dedi. Seçimde stratejik hatalar yapıldığını belirten Güler de kaybedilen seçimin sorumlularının CHP yönetimi olduğunu ifade etti.
Ön görülen oldu, Ekmeleddin İhsanoğlu seçimi kaybetti ve partide kurultay sesleri gelmeye başladı.

CHP Milletvekilleri Prof. Dr. Süheyl Batum ile Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, ayrı ayrı açıklama yaparak seçim soruçlarını değerlendirdi, parti yönetimine sert sözlerle yüklendi...

CHP seçmeninin kandırıldığını belirten Batum,  "bu başarısızlığın sorumlusu kimse, Genel Başkan ise tabii ki olağanüstü kurultay olur" dedi. Batum, CHP yönetiminin AKP'den yüzde 10 oy almak üzere yola çıktığını ancak bunun gerçekleşmediğini ifade etti.

Parti yönetimine bir tepki de CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'den geldi. Güler seçimde iki aday çıkarılmayarak stratejik hata yapıldığını vurguladı. Güler, başarısızlık nedeniyle parti yönetiminin seçmeni suçlamasını eleştirdi.Yorumlar

Kılıçdaroğlu Baykal istifa :

kılıçdaroğlu derhal istifa etmelidir. kendi hatasi yüzünden bütün ülkenin kaderiyle oynuyor. onu da, ekibini de, ayrıca sezgin tanrıkulu'nu, deniz baykal'ı, osman faruk loğoğlu'nu falan görmek istemiyoruz artık partide. istifayı bassınlar, hem şereflerini korusunlar hem de bedduamızı almaktan kurtulsunlar. yeter artık be! çoluğumuzun çocuğumuzun geleceğiyle oynamaya ne hakları var!!

mahmut çevik :

bunların ikisinden biri chp nin başına geçmelidir.

okan yerlikaya :

Taze kana ihtiyaç var koskoca CHP yi bitirdiniz kılıctaroglu gitsin artık lülfen

gönül :

bu cumhurbaşkanlığı seçimi liderlere bir şey anlatmak istiyor. daha önceki belediye başkanlığı seçiminde chp genel başkanı ne kadar etkili olduğu ve arkalarında olduğu düşünülürse seçmen bu seçimde onların seçtiği çatı adayını beğenmediği ve kendi istediği adayları görememesindenkaynaklanmaktadır.artık gerçekleri göründe artık daha aktif ve faal kişilerin hak ve özgürlüklerine önem veren sözünün arkasında duran seçmenin istediği adayları onaylayan bir şey olduğunda en son konuşan pasif bir parti başkanı istemiyoruz.bu seçimden pay çıkartıp lütfen istifa edin veya yerlerinizi daha genç dinamik arkadaşlara emanet edin.sesimizi duyuran halkın arasında olan aday istiyoruz.şu yaş sınırını kaldırın yaşı büyük olanları değil de genç gözü pek adaylar başkanlar milletvekilleri ve belediye başkanları istiyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar