banner864

CHP'de Kemal Derviş iddiası 04 Eylül 2014, 12:15

CHP'de Saadet Partili Mehmet Bekaroğlu'nun partiye katılımının ardından eski devlet bakanı Kemal Derviş'in de partiye davet edileceği iddia edildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Derviş'e parti yönetiminde görev vereceği öne sürüldü.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saadet Partisi yöneticilerinden Mehmet Bekaroğlu'nu partiye davetinin ardından, sürpriz isim daha kulislere yansıdı. Kılıçdaroğlu'nun eski devlet Bakanı Kemal Derviş'e teklif götürüleceği iddia edildi.

Habertürk'ün haberine göre, Kılıçdaroğlu sık sık iç ve dış ekonomik gelişmeler hakkında görüşüne başvurduğu Derviş’i, CHP'ye katılmaya davet edecek. Derviş daveti kabul ederse parti yönetimine alınacak.

Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Van İl Başkanı Cemal Şen’i de parti yönetimine alması bekleniyor.

Öte yandan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, parti içindeki ulusalcıları "Statükonun temsilcisi" olmakla suçladı. Al Jazeera'ye röportaj veren Ağbaba, "Bazı arkadaşlara ulusalcı demekten öte statükonun temsilcisi demek daha doğru. Parti disiplinine ve kültürüne uymayan insanların sayısı az ama sesi çok çıkıyor" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar