banner864

CHP'de konuşma yasağı 18 Ağustos 2014, 18:01

Kurultay kararı resmen açıklanırken CHP Genel Merkezi çok tartışılacak bir uygulamaya imza attı. CHP milletvekillerine kurultayla ilgili konuşma yasağı getirildi. Karar vekillere kısa mesajla tebliği edildi.
Cumhuriyet Halk Partisi'nde milletvekillerine kongre ile ilgili konuşma yasağı getirildi.

Konuşma yasağı milletvekillerine kısa mesaj ile duyuruldu. CHP Grup Başkanlığı’ndan milletvekillerinin cep telefonlarına gönderilen mesajda vekillerden kongre tamamlanana kadar basına açıklama yapmayın talimatı verildi.

Mesajda "Cumhuriyet Halk Partisi Büyük Kurultayı 5-6 Eylül 2014 tarihlerinde toplanacaktır. Milletvekillerimizin kurultay tamamlanana kadar yazılı ve görsel basına açıklama yapmamaları rica olunur." denildi.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandığında da milletvekillerinin tepkileri cep telefonlarına gönderilen mesajlarla bastırılmıştı.

Daha önce gönderilen mesajlarda grup başkanvekillerinin bilgisi dışında açıklama yapmayın denilirken, kurultay için gönderilen mesajda "kurultay tamamlanana kadar"  ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hakan kara :

Bence yenilmediniz kimseye say8n k.k Ama vizyonunuz kalmadi bence arkaya dogru ilerleyin otobüsün onunde yer yok..

CENAP AYTEPE :

ecevi̇ti̇n çok güzel bi̇r sözü var ...her chp.li̇ kendi̇ni̇ cumhuri̇yet halk parti̇ni̇n genel başkani kadar sorumlu hi̇s etmeli̇dir.......bu sözün en geçerli̇ olduğu zaman bu zamandir,

osman kutup :

sayın kılıçdaroğlu, en büyük erdem başarısız olduğu zaman bir liderin derhal istifa edip daha başarılı birinin başkan seçilmesini sağlamaktır. ancak bu şekilde millete ve vatana hızmet edilir. aksi yapılırsa , yani başarısızlığı kabul edip istifa edilmezse o zaman işin içinde başka dolaplar var demektir

tülin kafkas :

büyüyünce tayyip amcan gibi mi olcan sen sevsinler seni gandi kk

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder